Ana Sayfa Sosyal Medya Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

0
11858 teknik destek

Instagram sosyal medya platformunu sadece akıllı telefonlarımızdan değil tablet veya PC’lerimizden de kullanabilme imkanına sahibiz. Fakat bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme işlemi maalesef gerçekleştirilemiyor. Ama doğru yöntemleri biliyorsanız bu işlemi yapmak mümkün. Instagram’a fotoğraf yüklemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Bu işlem için bilgisayarınızın Chrome, Firefox ve Safari gibi tarayıcılarını kullanabileceğiniz gibi; bunun için özel birkaç uygulama da bulunuyor.

Instagram’a fotoğraf yüklerken Google Chrome’u kullanmayı tercih ediyorsanız yapmanız gereken ilk önce bilgisayarınızda Google Chrome’u açın ve sağ üstte bulunan üç nokta şeklindeki menüye tıklayınız. Karşınıza çıkan açılır menüden “diğer araçlar” seçeneğine basınız. Ardından “geliştirici araçları” seçeneğine tıklayınız. Bu işlem sonrası bir grup kod içeren bir geliştirici araçlar penceresi açılacaktır. Bu pencereden “mobil” simgesine tıklayınız. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak fotoğraf eklemek için Instagram sayfasının alt kısmında bulunan “+” işaretine tıklayınız. Eklemek istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Fakat unutmayın ki bilgisayar ile eklenen fotoğraflar üzerindeki düzenlemeler sınırlıdır.

11858 teknik destek

Instagram’a fotoğraf yüklemenin ikinci yöntemi ise Safari’yi kullanmaktır. Bunun için yapmanız gerekenler ise; Safari’yi açın ve “geliştir” menüsünü etkinleştiriniz. Yeni bir özel Safari penceresini açınız. Bu pencereyi açmanın kısa yolu ise; Shift+Command+N tuşları kombinasyonudur. Ekranın üst kısmında bulunan “geliştirme” menüsüne tıklayarak “kullanıcı aracısı”nı seçiniz. Açılan açılır menüden “İOS 12—iPhone”a veya daha yeni bir sürüm varsa o seçeneğe tıklayınız. Böylelikle Safari mobil görünümde yeniden yüklenicektir. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak Google Chrome ’da uyguladığınız adımların aynısını uygulayınız.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemenin bir diğer yöntemi de Firefox tarayıcısının kullanılmasıdır. Bunun için Firefox tarayıcısını açınız. Yeni bir özel pencere açınız. Eğer PC kullanıyorsanız bunu gerçekleştirmenin kısa yolu Ctrl+Shift+P şeklindedir. Mac için kullanılan kısa yol ise Command+Shift+P tuşları kombinasyonudur. Daha sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgi şeklimdeki menüye tıklayınız. Ardından “web geliştiricisi”ni seçiniz. Bir grup kod içeren ve “web konsolu”” olarak adlandırılan paneli açmak için “web konsolu” seçeneğini seçiniz. Açtığınız bu panel üzerinde bulunan “mobil” simgesine tıklayarak “responsive” menüsünü seçiniz. Burada göreceğiniz ekran türünü belirleyen herhangi bir cihaz modelini seçiniz. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak yukarıda belirttiğimiz gibi fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Bu yöntemler ile Instagrama fotoğraf eklemek için artık bilgisayar da kullanılabilir. Böylelikle bilgisayarda fotoğraf veya videolarınızı düzenlediğinizde onları direkt olarak PC’niz üzerinden Instagrama yükleyebilirsiniz. Ayrıca Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için “Vivaldi” web tarayıcısını veya “Bluestacks” uygulamasını da kullanabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikiPhone Cihazlarda Özel Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?
Sonraki İçerik3D Yazıcılar Nasıl Kurulur?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.