Ana Sayfa Haberler iPhone 13, Galaxy S21 ile Yarışmak İçin En Dikkat Çekici Yükseltmesini Doğruladı.

iPhone 13, Galaxy S21 ile Yarışmak İçin En Dikkat Çekici Yükseltmesini Doğruladı.

0
11858 teknik destek

İPhone 13 Pro ve Pro Max’in ikisi de 120Hz LTPO ekran almalı.

İPhone 12 serisi kadar iyi , en iyi Android telefonların bir süredir sahip olduğu bir özelliğe sahip değil. Ancak iPhone 13 , çoğu premium modelde bu zayıflığı giderecek gibi görünüyor .

ET News tarafından yayınlanan bir rapora göre , Apple, muhtemelen iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olacak “dört iPhone 13 modeli arasında ilk ikisi” için 120Hz OLED panel sunacak. Daha yüksek yenileme hızı, daha düzgün kaydırmanın yanı sıra desteklenen içerikte daha iyi film oynatma ve oynamaya olanak tanır.

Bu dinamik paneller, üst düzey iPhone 13 modellerinin pil ömründen tasarruf etmesine de yardımcı olacaktır.

LTPO (Düşük Sıcaklık Polikristal Oksit) teknolojisini kullanan 120 Hz iPhone 13 Profesyonelleri, yenileme hızlarını 120 Hz’den 1 Hz’e kadar dinamik olarak ayarlayabilecekler. Ultra Samsung Galaxy Note 20 zaten 120Hz LTPO ekrana sahiptir ve teknoloji ayrıca en az bir görünmelidir Samsung Galaxy S21 modeli.

11858 teknik destek

ET News tarafından bildirildiği üzere, “Apple’ın, yenileme hızındaki iyileşmenin neden olduğu güç tüketimindeki artışı dengelemek için LTPO-TFT’yi sunmaya karar verdiği ve bir sonraki iPhone’un ekran performansındaki iyileşmenin dikkat çekici olması beklendiği anlaşılıyor.”

Kendi iPhone 12 pil testimizde , Apple’ın en son serisi, özellikle 5G açıkken o kadar iyi sonuç vermedi, bu nedenle iPhone 13 Pro ve Pro Max’e LTPO’nun eklenmesi yardımcı olmalı. Ayrıca, Apple’ın iPhone 13 ailesi için daha verimli bir 5nm Qualcomm X60 modem sunacağı bildiriliyor .

Bu ET News raporundan gelen tek kötü haber, “arz fiyatında bir artış” olabileceğidir. Ancak Apple’ın bu artışı müşterilere aktarıp aktarmayacağı belli değil.

Açıkçası, Samsung, görünüşte nakliye maliyetlerini ve ambalajının çevre üzerindeki etkisini azaltmak için Apple’ın şarj cihazını iPhone 12 kutusundan çıkarma kararını alay eden bir Facebook gönderisini ana hesabından silmişti. Kulaklıklardan da gerçekten kurtulursa, Galaxy S20’ye dahil edildikten sonra, Samsung bir adım daha ileri gidecekti iPhone kendi kulaklıklarını paketlediğinden değil.

Hem Samsung hem de LG’nin iPhone 13 serisi için OLED ekranları tedarik ettiği söyleniyor. Bu sefer boyutların aynı olacağı görülüyor: 5,4 inç iPhone 13 mini ve 6,1 inç iPhone 13 daha geleneksel 60 Hz LTPS panellere sahipken, 6,1 inç iPhone 13 Pro ve 6,7 inç iPhone 13 Pro Max’in 120Hz LTPO OLED ekranlara geçeceği bildiriliyor.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikApple’dan Eğitime Tam Destek 200GB hediye!
Sonraki İçerikKarşınız da PS5 Pro ve En Çarpıcı Özellikleri

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.