2020-2021 eğitim-öğretim yılı başlıyor… Heyecanla beklenen yeni ders saatleri, çocuklar ve gençler için yaratıcılıklarını yepyeni bilgilerle besleyerek büyütecekleri eşsiz deneyimlere kapı aralıyor. Yaratıcılık, hayatın her alanında etkisini hissettiren güçlü bir yeti. Geliştirilmesi ve sergilenmesi büyük önem taşıyor. Bu noktada Apple’ın temel felsefelerinden biri de kuşkusuz yaratıcılık.

Yaratıcılık, her çocuğun ve gencin içinde var. Ve bu yaratıcılığı beslemek, eğitimcilerin en önemli görevlerinden biri. Yaratıcılık, öğrencilerin daha iyi iletişim kurmalarını ve karşılaşacakları problemlere daha özgün çözümler geliştirmelerini sağlıyor. Onları, hem bugün başarılı olmaları hem de geleceği şekillendirmeleri için hazırlıyor. Apple 40 yıldır, öğrencilerinin yaratıcılığını ortaya çıkarabilmeleri için öğretmenlere yardımcı oluyor. Ve bugün bunu başarabilmek için her zamankinden daha fazla yöntemi var.

Apple, büyüleyici öğrenim deneyimleri oluşturmanıza yardımcı olmak için yalnızca güçlü ürünler değil, etkili araçlar, ilham verici içerikler ve öğretim programları da sunuyor. Apple ürünlerini kullanan tüm öğrenciler, sınırsız bir ifade özgürlüğüne sahip. iPad, herkesin başlangıçtan itibaren uzmanlaşabileceği kadar basit ve öğrencilerin kendi fikirlerini takip etmelerine olanak tanıyacak kadar esnek. Mac ise en iddialı projelerle başa çıkabilmeniz için gereken gücü sağlıyor. Ve yaratıcılığı artırmak için Apple tarafından tasarlanan eksiksiz uygulama paketiyle hem iPad hem de Mac, çocuklara sahip oldukları hayal gücü kadar limitsiz bir ortam sunuyor.

Kod yazmak, teknolojiyle şekillenen bir gelecekte öğrencilerin başarılı olması için vazgeçilmez bir beceri. iPad ve Mac’te yapılan dersler, öğretmen kılavuzları ve uygulamalar, sınıfta kod yazmayı öğretmenizi kolaylaştırıyor. Çünkü Apple’a göre kod yazmak ders programının dışında kalan bir aktivite değil, temel ders programının bir parçası.

gorsel 1

Öğretmenlerin birbirlerinden öğrenmelerine ve eğitim alanındaki öncülerin tanıtılmasına yardımcı olan programlar geliştiren Apple, ayrıca sınıfta iPad ve Mac’ten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ipuçlarını, hikayeleri ve diğer yararlı materyalleri de sağlıyor.

iPad, sonsuz bir ifade ve hareket özgürlüğü için tasarlandı. Muhteşem uygulamalar ve gelişmiş yerleşik teknolojilerle iPad, öğrencilerin hayalindeki her şey olabiliyor ve sahip olduğu güçle, hayal ettikleri her şeyi yapabiliyor. Üstelik, kullanımı o kadar kolay ki öğrenciler akıllarına gelen herhangi bir fikri hemen uygulamaya geçirebiliyorlar. Dokunma, kaydırma, sürükleme ve bırakma hareketleriyle, öğrenciler iPad’i ellerine aldıkları andan itibaren kullanmaya başlayabilirler. İster kelimeleri telaffuz etmeyi yeni öğreniyor ister trigonometrik fonksiyonların grafiğini çıkarıyor olsunlar, metin, fotoğraf ve belgeleri nasıl birer uzman gibi hareket ettirebileceklerini hemen anlayabilirler.

Kalem, fırça, pastel boya. Apple Pencil bunların hepsi ve çok daha fazlası. Gelişmiş basınç ve eğim sensörleri, çok hafif efektleri bile algılayabiliyor. Işık hızındaki duyarlılık, kusursuz ve doğal bir deneyim sağlıyor. Böylece öğrenciler kaligrafiden teknik çizime, lekelemeden silmeye, sulu boyadan yağlı boya resme kadar her şeyi, gerçek kağıtla çalışıyormuş gibi yapabilirler. Üstelik gerçek kağıdın sunduğu olanakların çok daha ötesine geçerek.

Ücretsiz 200 GB iCloud depolama alanı

Apple’ın hizmeti iCloud, öğrencilerin tüm belgelerini ve projelerini güvenli bir şekilde saklıyor ve tüm aygıtlarında güncel, güvende ve erişilebilir halde tutuyor. Dosyalar uygulaması ise tüm bunları düzenli hale getiriyor ve bulunmalarını kolaylaştırıyor. Ayrıca şimdi Apple ID Yönetimi kapsamındaki tüm öğretmen ve öğrenciler, ücretsiz 200 GB iCloud depolama alanına sahip oluyor.

gorsel 2