Ana Sayfa Bilgisayar IP Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır?

IP Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır?

2
Paylaş

NVR kayıt cihazı ya da IP kamera izleme programı arasında seçim yapmanız mı gerekiyor?

NVR kayıt cihazları, bilgisayarlarda bulunan IP kamera programından daha verişli çalışır. IP kamera programını kullanırken, PC sürekli açık kalmak zorunda ya da bu program için ayrılmış özel bir PC olması gerekmekte ve bu durumda sorun kısmına gelecektir. Bu konuda benim önerim NVR kayıt cihazı kullanmanız.

ip-kamera-kurulumu_3

IP kamera kurulumu;

NVR kayıt cihazı kullanacaksanız, switch ile arasına kablo çekilmesi gerekmektedir. Kullanım noktası önemli olduğu için, kameranın network(ağ) üzerinden kurulumu yapılacaksa, switch power over özelliğine sahip olduğundan IP kameraların da bu özelliği taşıması gerek.

Kablo bağlantısı için CAT6 kablo olması gerek.

ip-kamera-kurulumu_2

IP kameralar takılmadan önce LAN ağına göre IP ayarları yapılır ve PC’den IP bulma programı ile kameranın IP adesi sabitlenir. Son olarak kameraya atadığınız IP adresini web tarayıcınıza yazarak kamera ayarlarını yapılabilirsiniz.

ip-kamera-kurulumu_1

NOT: Kameraların IP adresini üzerine yazarsanız, olası arıza durumunda, yeniden ayar yaptığınızda hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

NVR cihazın IP adresinin, LAN ağı IP havuzuna uygun olması gerek. NVR cihazın IP ayarını, kamera ekleme kısmına elle ya da otomatik aramayla ekleyebilirsiniz. IP kamera eklenirken kullanıcı adı ve şifre kısmının hatasız girilmesi gerek.

İnternet üzerinden görüntü alabilmeniz için modemde port yönlendirme yapmanız gerek. NVR kullanmaktaysanız IP kameralarına ait port numaralarına modem üzerinden yönlendirme yapılması gerekiyor. Önemli olan kısım, NVR cihaza kamera ekleme işlemi yapılırken LAN IP yazılmıyor; kameranın takılı olduğu modemin IP adresi yazılır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. Mevcut sistem de (dahua nvr – 100 adet kamera) switch var. Fiber altyapılı. Nasıl bi yol izlememz lazım acaba?

  2. nvr nvr deyip duruyorsun dogru dürüst bir anlatımın yok arkadaş basit yönden anlatın yaaa

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.