Ana Sayfa İnternet YouTube’da Video Altyazıları ve Altyazı Dil Çeviri Özelliği Nasıl Açılır?

YouTube’da Video Altyazıları ve Altyazı Dil Çeviri Özelliği Nasıl Açılır?

0

Dünyanın en büyük video portallarından YouTube‘un video içerik çeşitliliği her geçen gün genişliyor. İlerleyen yıllarda artan internet hızlarıyla birlikte online sinema salonlarına sahip olacağı düşünülen dünyaca ünlü video portalı Youtube‘a, yakın bir zamanda eklenen altyazı çeviri özelliği nasıl aktif konuma getirilir; sizler için derledik.

Öncelikle internet tarayıcılarımızdan  www.youtube.com sayfasına girerek Gmail hesabımızla YouTube‘a giriş yapıyoruz ve altyazı desteğine sahip olan videomuzu portalda aratarak buluyoruz.

Videoyu açtıktan sonra sağ alt köşede bulunan ‘dişli‘ şeklindeki menü tuşuna basıyoruz ve ‘Altyazılar‘ menüsüne tıklıyoruz.

youtube_1

Daha sonra ‘Altyazılar’ menüsüne girdiğimizde, en alt kısımda bulunan ‘Otomatik Çevir’ menüsüne basıyoruz ve karşımıza gelen dillerden birini seçiyoruz.

youtube_2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

youtube_3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tabiki altyazı özelliğinin açılabilmesi için ilgili videoya alt yazı desteğinin verilmiş olması gerekiyor. YouTube’a altyazı desteği olmadan yüklenmiş videolarda altyazı opsiyonunu kullanmanız maalesef mümkün değil. En azından şimdilik mümkün görünmüyor.

youtube_4

Bizim seçtiğimiz videoda alt yazı ve Türkçe dil desteği var olduğundan video içerisindeki Türkçe altyazı desteğini başarılı şekilde etkinleştirebildik.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA