iOS 16’da sesli not paylaşma adımları nelerdir? Günümüzde kullanılan IOS cihazlar ile ilgili her gün  birbirinden farklı sorular karşımıza çıkıyor.

Gündelik hayatta kullanılan telefonlar birbirinde  farklı bir çok markaya sahip telefonlar karımıza çıkıyor. Günümüzde sık tercih edilen İOS telefonlar ise zirvede ki yerini korumaya devam ediyor.

Cihazım kullanımı alışık olunan Android telefonlara oranla oldukça farklı bir panele sahip. İşletim sistemi ürünü diğer markalardan ayıran en büyük özelliğidir.

Bu makalemizde İOS telefonlarımıza gelen İOS 16 Güncellemeleri ve getirdiği özellikler içerisinden sesli not paylaşma adımlarını sizler için ele aldık.

Makalemizde İOS 16’da sesli not paylaşma ve mesajlaşma uygulamasında sesli mesaj gönderme adımlarına göz atacağız. İlk olarak 16 üzerinde sesli not paylaşma konusunu inceleyelim.

iOS 16’da sesli not paylaşma adımları

İlk olarak belirtelim ki cihazımızda kullanmış olduğumuz özel uygulamalar da yer alan paylaşım butonun dan faydalanarak sesli notlarımızı paylaşma imkanımız var.

1)Kullanmış olduğunuz telefonunuzdan Sesli Notlar uygulamasını açın.

2)Bir sonraki adımda paylaşmak istediğiniz ses dosyasına gelin ve üzerine dokunun.

3)Karşınıza açılacak ekrandan ise paylaşmak istediğiniz ses dosyasının sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayın.

4)Bir sonraki ekranda ise Paylaş seçeneği yer alacaktır. Bu alandan paylaş seçeneğine tıklayın, hemen ardından ses dosyasını hangi uygulama üzerinden paylaşmak istiyorsanız bu uygulamayı seçin.

Tüm işlemler bu kadar. Adımlar oldukça basit. Şimdi bir sonraki sorumuz olan İOS 16 üzerinde mesajlar uygulaması üzerinde sesli mesaj gönderme adımlarını inceleyelim.

iOS 16 mesajlar uygulamasında sesli mesaj gönderme adımları

İOS 16 telefonlar üzerinde mesajlar uygulamasını kullanarak sesli mesaj paylaşabileceğinizi duymuşsunuzdur.  Zaman zaman gelen mesajlara yoğunluktan yada farklı sebeplerden dolayı cevap yazamaya biliriz.

mesaj

Bu özellik bu konuda sorun yaşayan kullanıcılara oldukça fayda sağlayacaktır. Son zamanlarda oldukça sık sorulan bir soru olduğundan makalemizde bu konuya da yer verdik.

1)Mesajlar uygulamasını açı.

2)Sesli mesaj paylaşmak istediğiniz konuşmaya gidin.

3)Bir sonraki adımda ise ekranın sağ alt kısmında yer alan mikrofon simgesine basılı tutun ve konuşun.

4)Karşı tarafa iletmek istediğiniz mesajı sözlü olarak söyledikten sonra mikrofon simgesinden elinizi çekin.

Tüm bu adımların sonrasında sesli mesajınızı karşı tarafa iletmiş olacaksınız. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.