iOS 16 ana ekran arama çubuğu kaldırma adımlarını bu makalemizde inceleyeceğiz.  Son zamanların en çok tercih edilen telefonları iOS cihazlar oldu. Bir çok kullanıcı iOS kullanımını tercih ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yayınlanan yeni İOS 16 güncellemeleri İPhone kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gördü. Gelen iOS 16 güncellemesi sayesinde kullanıcılar telefonlarını kişiselleştirmek gibi özelliklerine sahip oldular.

iOS 16’da ana ekran arama çubuğu kaldırma

iOS 16 sürümü kullanıcılarına birbirinden farklı çeşitli özellikler sundu. Bu özellikler kullanıcılarını mutlu etse de fakat zaman zaman çeşitli sorunlara yol açtı.

Bu sorunlardan bir tanesi de ana ekran arama çubuğu özelliği oldu. Telefonun ana ekranında yer alan fotoğraf kopyalama, safari sekme grupları ve benzeri özellikleri kullanıcılar tarafından oldukça beğeni gördü. Ancak iOS 16’da ana ekran arama çubuğu pekte sevilmiş gibi durmuyor.

resim 2

iOS 16 güncellemesinden sonra telefonumuzun ana ekranına arama çubuğu otomatik olarak geliyor. Sizlerde bir çok kullanıcı gibi bu özelliği kullanmak istemiyor yada ekrandan kaldırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

iOS 16 ana ekran arama çubuğu nasıl kaldırılır?

Apple ana ekrandaki arama çubuğunu nasıl kaldırabileceğinize dair adım adım  bilgilendirme sağladık. Aşağıda yer alan adımları eksiksiz bir şekilde uygulayalım.

1)  İlk olarak telefonunuzdan ayarlar menüsüne giriş yapın.

2)Açılan pencereyi aşağıya doğru kaydırın. Ana ekran sekmesine giriş yapın.

3)Hemen ardından karşınıza açılan pencereden arayın sekmesine gidin ve açılacak olan ana ekranda göster seçeneğini kapalı konuma getir.

Yapılması gereken adımlar oldukça basit. Sizlerde telefonunuz da iOS 16 güncellemesi yaptıysanız ancak bu özellikler içerisinden arama ikonu can sıkıcı hal aldıysa bu adımları TAKİP EDİN.

NOT: Önemli ir bilgi olarak ekleyelim, Fakat Yukarıda ele aldığımız bu özellik tüm İPhone cihazlar için geçerli değildir. İPhone bu özellikleri sadece belirli üst model cihazlar içinde yer alıyor. Bundan dolayı eski bir İPhone modeli cihaz kullanıyorsanız, bu menülere giriş yaptığınızda yukarıdaki seçeneklere ulaşamayabilirsiniz. Kullandığınız cihaza göre başlık ve panellerde değişiklik olabilmektedir.

Bu makalemizde günümüzün en çok tercih edilen telefonu Apple cihazların iOS 16’da gelen güncellemeler içerisinde yer aldı.

iOS 16’da ana ekran arama çubuğu kaldırma özelliğine değindik.

Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Canlı destek almak isterseniz 7/24 destek hattından müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.