Ana Sayfa Haberler iOS 12 ile Birlikte Gelen Yenilikler!

iOS 12 ile Birlikte Gelen Yenilikler!

0

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından, akıllı telefonlarında ve tabletlerinde kullanılması üzere geliştirilen, dünya genelinde kullanım oranı en yüksek işletim sistemlerinden biri olan iOS’un yeni sürümü iOS 12, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Biz de, bu yeni sürüm ile birlikte gelen yenilikleri sizler için derledik.

iOS 12 ile Birlikte Gelen Yenilikler!

Screen Time

iOS 12 güncellemesi ile beraber gelen yeniliklerden biri de Screen Time uygulaması.

Screen Time uygulaması ile, cihazınızdaki uygulamaların toplam kullanım süresi, kullanılan uygulamaların kullanım oranı ve kullanım sıklığı gibi bilgiler, günlük ve haftalık rapor şeklinde sunulacak.

Ayrıca Screen Time ile herhangi bir uygulama için kullanım süresi limiti belirlenebilecek.

Screen Time sayesinde ebeveynler, çocuklarının akıllı telefonlardaki uygulama kullanımlarını da kolaylıkla denetleyebiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Face Time Grup Görüşme Özelliği

iOS 12 ile sürümü ile Face Time’a eklenen grup görüşme özelliği sayesinde kullanıcılar aynı anda 32 kişiye kadar Face Time üzerinden grup sohbeti gerçekleştirebilecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Geliştirilmiş Rahatsız Etme Özelliği

Daha önceki iOS sürümlerinde de var olan Rahatsız Etme özelliği sayesinde Rahatsız Etme modu açık olduğu sürece, gece telefon ekranınızda tek bir bildirim bile görülmeyecek.

Bildirimlerin Gruplandırılması

iOS 12 ile birlikte, iOS bildirimleri artık gruplandırılabilecek. Bu sayede bildirim ekranında bulunan karmaşa da ortadan kalkmış oluyor. Bildirim gruplandırılması, iOS 12’nin en beğenilen yeniliklerinden biri olabilir.

 

Geliştirilmiş Siri

Bir süredir hayatımızda bulunan Siri, iOS 12 ile birlikte daha işlevsel hale geliyor. iOS 12 ile birlikte Siri’ye sesli komut vererek taslaklar ve dosyalar hazırlatabileceksiniz.

Memojiler

Geçtiğimiz yıl animojileri kullanıcılara sunan ve beğeni toplayan Apple, bu yıl iOS 12 ile birlikte bunu bir adım öteye taşıyıp, Memojiler olarak güncelliyor. Kişiye özel hazırlanan Memojiler, Mesajlar uygulaması sayesinde karşı tarafa iletilebilecek. Mesajlar uygulaması üzerinden telefon kamerasıyla çekilen görüntüler üzerinde oynamalar yapılarak, sticker, filtre eklemeleri yapılıp, bu medya karşı tarafa Memoji olarak iletilebilecek.

 

Güçlendirilmiş Güvenlik Sistemi

Geçtiğimiz yıl iOS 11’e eklediği eklenti ile Safari tarayıcısını, reklam ağlarının izleme alanından çıkaran Apple, iOS 12 ile birlikte bu özelliği daha da geliştirilmiş olarak sunuyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA