İnternet pazarlamasına ilişkin ağda bu kadar çok bilgi varken, en iyi yaklaşımı belirlemek zor. Aşağıda, aklınızda bulundurmanız gereken zamanlama sorunları tartışılmaktadır.

İnternet 7/24 kullanılıyor, Ancak Zamanlama Hala Önemlidir

Web pazarlamasına ilişkin bilgiler bir düzinedir. Raporlar ve araştırmalar, sağduyumuzu kullanırsak genellikle hepimizin zaten bildiği şeyleri bulur. Genel olarak, hizmet ve ürün bulmak için İnternet’i daha fazla insan kullanıyor, satış hacmi her yıl artıyor ve insanlar kimlik hırsızlığı konusunda endişeli. Vay canına, ne sürpriz. Gerçekte yararlanabileceğiniz konuya bir göz atalım.

İnternet, yılın 365 günü, günde 24 saat erişilebilir ve kullanılırken, satın alma eğilimleri bu geniş zaman dilimini kapsamıyor. Bunun yerine, haftanın ve yılın belirli dönemlerine özgüdürler. Genel olarak, insanların çalışma haftasında ve çalışma saatlerinde bir sitede işlem yapma olasılığı çok daha yüksektir. Bu dönemde bir şey aradıklarında, zaten satın almaya motive oluyorlar. Hafta sonları veya tatillerde, insanların yalnızca İnternet’te gezinirken zaman geçirme olasılığı daha yüksek olduğundan, satış dönüşüm oranları düşecektir.

Öyleyse, bu bilgileri kendi yararınıza nasıl kullanabilirsiniz? Müşterilerle olan iletişiminiz hafta içi, tercihen Pazartesi veya Salı olacak şekilde yapılmalıdır. Pazarlama materyalleriniz aynı zamanda, genellikle Pazartesiden Perşembeye bir veya iki gün gibi sınırlı süreler için teşvikler sunmaya yönelik olmalıdır. Son olarak, pazartesi akşamları e-posta bültenleri göndermelisiniz, böylece potansiyel müşterileriniz Salı sabahı işe geldiklerinde okuyabilirler. Pazartesi gününün zorlukları sona ermeli ve bu da onları daha anlayışlı hale getirecektir. Bu yönergeler, bir istisna dışında yıl boyunca geçerlidir.

INTERNETTE DAHA VERIMLI SATIS 2

İnternetteki tatil sezonu Kasım başından Aralık ayının üçüncü haftasının sonuna kadar devam eder. Tatil sezonuna bağlanabilecek ürün veya hizmetler satıyorsanız, bu dönemde yardım edemezsiniz ancak paket oluşturursunuz. Beklentiler satın alma konusunda son derece motive oluyor ve onların önüne geçmeniz gerekiyor. E-posta iletişimi, Kasım ayının başlarından itibaren her üç günde bir gönderilmelidir. Şükran Günü hafta sonundan sonraki ilk Pazartesi, çok büyük bir çevrimiçi satış günüdür. Bu noktadan sonra, potansiyel müşterilere ve eski müşterilere günlük olarak farklı e-posta iletişimleri göndermelisiniz. Bu senin altın zamanın, bu yüzden müşterilerinin önüne çık.

 

İnternet pazarlamasının milyarlarca farklı yönü günlük olarak tartışılır ve tartışılır. Zamanlama sorunlarını hesaba katın ve gelirlerinizde artış eğilimi göreceksiniz.