Ana Sayfa Rehber Windows için Guake Tarzı Terminal Aracı

Windows için Guake Tarzı Terminal Aracı

0

Bazı işleri olması gerektiği gibi yapmayı sevmeyen, normal yolları kullanmayı tercih etmeyen veya sadece terminali çok fazla kullanan biriyseniz bu makalemizde göstereceğimiz ConEmu isimli terminal aracı sizin çok hoşunuza gidecek.

Eğer Linux’ta Guake terminalini kullandıysanız size oldukça tanıdık gelecek olan ConEmu, hem kullanım kolaylığı sağlıyor hem de hayat kalitenizi arttırıyor.

ConEmu, Cmd’den Powershell’e, Powershell’den Git Bash’e, Git Bash’ten Chocolatey’e ve kişiselleştirilebilir özellikleriyle sizlere çok daha fazla imkân sunabiliyor. Tek bir çalışma alanını kullanmaya maruz kalmıyorsunuz. Aynı anda birden fazla terminal açabiliyor ve çoklu çalışabiliyorsunuz.

Üstelik ConEmu’nun kurulumu, kullanımı kadar basit. Dilerseniz şimdi aracı bilgisayarımıza kuralım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Bu link üzerinden amacınıza göre aracın taşınabilir veya sabit versiyonunu kurun.
  2. Aracın indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza kurun.
  3. Uygulamayı ilk açtığınızda bu tarz bir hızlı ayar menüsüyle karşılaşabilirsiniz. Bu menüde dilediğiniz ayarları yapılandırın. Biz daha konforlu hale getirebilmek için kısayol tuşunu “ALT + Q” olarak değiştireceğiz.

Kurulum tamamlandıktan sonra kayma animasyonu süresi, temalar, font, kısayollar ve bunun gibi onlarca farklı ayar dilediğiniz gibi yeniden ayarlanabiliyor. Aşağıda Quake style kategorisinde önerdiğimiz ayar şemasını bulabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA