Windows 8.1 veya Windows 10 bilgisayarlarda Internet Explorer’da sarı çubuğa sahip olmak bazı durumlarda çok yardımcı olabilir. İlgili sarı bilgi çubuğu, Internet Explorer kullanımınız sırasında alabileceğiniz her türlü hata hakkında ek bilgi sunmak içindir.

Görünebilecek en önemli mesajlardan biri şudur: Güvenliğinizi korumak için, Internet Explorer bu sitenin bilgisayarınıza dosya indirmesini engelledi. Potansiyel olarak zararlı indirme dosyalarına erişmeye çalıştığınızda ekranda uyarı görüntülenir.
Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı BırakmaTemel olarak bilgi çubuğu, Windows 8.1 / Windows 10’a aldığınız sarı uyarı çubuğudur ve bilgisayarınızı kullanırken meydana gelebilecek herhangi bir sorun hakkında sizi bilgilendirir. Bu çubuk, Windows 8.1 veya Windows 10 için Internet Explorer’ın üst tarafında yer almaktadır. İyi haber, aşağıdaki öğreticiyi takip ederek çok hızlı bir şekilde devre dışı bıraka bilmenizdir.

Windows 10, 8.1’de bilgi çubuğunu devre dışı bırakma adımları

İşlemlere başlamadan önce, PC’niz de aldığınız tüm uyarı mesajlarını ve bildirimleri kapatmanın önerilmez. Bazıları cihazınızı istenmeyen programlardan veya virüslerden korumakta çok kullanışlıdır.

Windows 8.1 veya Windows 10’da Masaüstünün sağ alt tarafında bulunan “Başlat” düğmesine sol tıklayın.

Arama kutusunda size “Internet Explorer” yazmanız gerekecek.

Bu arama listesindeki “Internet Explorer” simgesine sol tıklayın. Artık Internet Explorer açıksa, Internet Explorer’ın sol üst köşesinde bulunan “Araçlar” seçeneğine tıklayınız. Araçlar menüsünden, “Internet Seçenekleri” özelliğine tıklayınız.

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma 1

“Internet Seçenekleri” penceresinin üst kısmında bulunan “Güvenlik” sekmesine tıklayınız. “Güvenlik” sekmesinde sunulan “Özel seviye” özelliğini sol tıklayınız.

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma 2

“ActiveX denetimlerini ve eklentilerini çalıştır.” için arama yapmanız gereken bir seçenekler listesi sunulur. Yukarıdaki özelliği bulduktan sonra, bu bölümdeki diğer iletileri engellemek için tıklamayı veya üzerine tıklamanız ve devre dışı bırakmanız gerekir.

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma 4

Bu özellik üzerine tıkladıktan sonra, pencerenin alt tarafında bulunan “Tamam” butonuna tekrar tıklamanız gerekiyor.

Yaptığınız değişikliği onaylamak için sol tıklayın veya “Evet” e dokunun.

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma 5

Yaptığınız değişikliği kaydetmek için “Tamam” düğmesine sol tıklayın.

Artık uyarıyı engellediniz, engellenen açılır pencerelerle ilgili bildirimleri de kapatmanız gerekiyor. “Gizlilik” sekmesine gidin,

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma6

Pop-up engelleyiciye gidin ve Ayarlar’ı seçin. Tek yapmanız gereken “ Bir pop-up engellendiğinde Bilgi çubuğunu göster ” seçeneğinin işaretini kaldırmaktır . Bu şekilde, engellenmiş pop-up’larla ilgili herhangi bir uyarı almayacaksınız.

Internet Explorerda Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma 6

Yani, orada Windows 8.1 veya Windows 10 açılır herhangi bir mesaj için Internet Explorer’daki uyarı sarı çubuğunu devre dışı bırakma yöntemine sahip.

Bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz. altında.