Ana Sayfa Bilgisayar Internet Explorer’da Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma

Internet Explorer’da Sarı Uyarı Çubuğunu Devre Dışı Bırakma

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 8.1 veya Windows 10 bilgisayarlarda Internet Explorer’da sarı çubuğa sahip olmak bazı durumlarda çok yardımcı olabilir. İlgili sarı bilgi çubuğu, Internet Explorer kullanımınız sırasında alabileceğiniz her türlü hata hakkında ek bilgi sunmak içindir.

Görünebilecek en önemli mesajlardan biri şudur: Güvenliğinizi korumak için, Internet Explorer bu sitenin bilgisayarınıza dosya indirmesini engelledi. Potansiyel olarak zararlı indirme dosyalarına erişmeye çalıştığınızda ekranda uyarı görüntülenir.
Temel olarak bilgi çubuğu, Windows 8.1 / Windows 10’a aldığınız sarı uyarı çubuğudur ve bilgisayarınızı kullanırken meydana gelebilecek herhangi bir sorun hakkında sizi bilgilendirir. Bu çubuk, Windows 8.1 veya Windows 10 için Internet Explorer’ın üst tarafında yer almaktadır. İyi haber, aşağıdaki öğreticiyi takip ederek çok hızlı bir şekilde devre dışı bıraka bilmenizdir.

Windows 10, 8.1’de bilgi çubuğunu devre dışı bırakma adımları

İşlemlere başlamadan önce, PC’niz de aldığınız tüm uyarı mesajlarını ve bildirimleri kapatmanın önerilmez. Bazıları cihazınızı istenmeyen programlardan veya virüslerden korumakta çok kullanışlıdır.

Windows 8.1 veya Windows 10’da Masaüstünün sağ alt tarafında bulunan “Başlat” düğmesine sol tıklayın.

Arama kutusunda size “Internet Explorer” yazmanız gerekecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu arama listesindeki “Internet Explorer” simgesine sol tıklayın. Artık Internet Explorer açıksa, Internet Explorer’ın sol üst köşesinde bulunan “Araçlar” seçeneğine tıklayınız. Araçlar menüsünden, “Internet Seçenekleri” özelliğine tıklayınız.

“Internet Seçenekleri” penceresinin üst kısmında bulunan “Güvenlik” sekmesine tıklayınız. “Güvenlik” sekmesinde sunulan “Özel seviye” özelliğini sol tıklayınız.

“ActiveX denetimlerini ve eklentilerini çalıştır.” için arama yapmanız gereken bir seçenekler listesi sunulur. Yukarıdaki özelliği bulduktan sonra, bu bölümdeki diğer iletileri engellemek için tıklamayı veya üzerine tıklamanız ve devre dışı bırakmanız gerekir.

Bu özellik üzerine tıkladıktan sonra, pencerenin alt tarafında bulunan “Tamam” butonuna tekrar tıklamanız gerekiyor.

Yaptığınız değişikliği onaylamak için sol tıklayın veya “Evet” e dokunun.

Yaptığınız değişikliği kaydetmek için “Tamam” düğmesine sol tıklayın.

Artık uyarıyı engellediniz, engellenen açılır pencerelerle ilgili bildirimleri de kapatmanız gerekiyor. “Gizlilik” sekmesine gidin,

Pop-up engelleyiciye gidin ve Ayarlar’ı seçin. Tek yapmanız gereken “ Bir pop-up engellendiğinde Bilgi çubuğunu göster ” seçeneğinin işaretini kaldırmaktır . Bu şekilde, engellenmiş pop-up’larla ilgili herhangi bir uyarı almayacaksınız.

Yani, orada Windows 8.1 veya Windows 10 açılır herhangi bir mesaj için Internet Explorer’daki uyarı sarı çubuğunu devre dışı bırakma yöntemine sahip.

Bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz. altında.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.