Ana Sayfa Destek Tenda N301 Kablosuz Router Kurulumu

Tenda N301 Kablosuz Router Kurulumu

0

Tenda N301, kablosuz router veya kablolu sinyal güçlendirici olarak ana modemden gelen sinyali dağıtma işlemi sağlar ve daha geniş alanlarda internet verimini artırır. Yazmış olduğumuz makalemizi inceleyerek kurulum işlemini kolayca sağlayabilirsiniz. Tenda N301 cihazın İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki ayrı dilde arayüzü bulunmaktadır. Sizlerle Türkçe arayüze sahip modeli için kurulum işlemlerini paylaşacağız.

Tenda N301 Router/Access Point kurulum işlemlerini adım adım resimli bir şekilde inceleyeceğiz.

Öncelikle bilgisayarımızdan laptop (dizüstü) bilgisayar ise kablolu olarak bağlantımızı sağlıyoruz cihaza bağlantıyı sağladığımız takdirde ana modeme kablosuz olarak bağlantı sağlamamız gerekmektedir.

  • Bilgisayarımızdan tarayıcıdan (mozilla firefox, chrome, internet explorer… gibi) en üst bölüm adres satırına 168.0.1 yazarak Enter’a basıyoruz.

Tenda N301 Kablosuz Router Kurulumu

  • Açılan sayfadan ara yüze giriş sağlamamız gerekmektedir. Arayüz şifresi öncelikli olarak admin ya da ttnet

Ara yüz şifresini yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayarak Tenda N301 Router’ın ara yüzüne giriş sağlıyoruz.

Ara yüze giriş sağladıktan sonra gelen sayfada DHCP yazan butonun başında bulunan küçük simgeye tıklıyoruz. Alt bölümde gelişmiş seçeneği bulunmakta Gelişmiş’e tıklıyoruz kurulum sayfası gelmektedir.

  • Kurulum sayfasında üst bölümde Gelişmiş seçeneğine tekrar tıklıyoruz. Sol tarafta WAN Ortam Tipi yazan seçeneğe tıklıyoruz ve gelen sayfada ana modem ile eşleştirme yapacağız.

  • Gelen ekranda iki modem arası kablolu ya da kablosuz bağlantı seçeneği bulunmakta. İki modem arası kablosuz sinyal güçlendirici olarak Kablosuz WAN seçeneğini tıklıyoruz. Bu adımdan sonra ana modem eşleştirmesini sağlayarak işlemlerimize devam edeceğiz.

  • Daha sonra Tamam butonuna tıklıyoruz. Hemen alt bölümde Taramayı Aç seçeneği gelecektir. Taramayı Aç seçeneğine tıkladığımızda alt bölümde modem isimleri çıkacaktır. Eşleştirmek istediğimiz ana modemi seçiyoruz.

  • Ana modemimizi seçtikten sonra gelen bölümde SSID yazan alana modem ismimiz yansıyacaktır. Güvenlik modu yazan bölüme kablosuz şifremizi yazdıktan sonra alt bölümde bulunan Tamam butonuna tıklayarak eşleştirme işleminin başlamasını sağlıyoruz.

 

Eşleştirme işlemlerimiz tamamlanmış, cihazınızın kurulumu tamamlanmış olup kullanıma hazır duruma gelmiştir.

İşlemler tamamlandıktan sonra Tenda N301 router cihazımızı test etmek amacı ile farklı bir odaya götürup, fişe takarak sinyalinizin güçlenip güçlenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.