Ana Sayfa Bilgisayar Internet Explorer’da Son Oturumu Nasıl Geri Yüklerim

Internet Explorer’da Son Oturumu Nasıl Geri Yüklerim

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Internet Explorer kullanıcıları, son oturumlarından göz atmaya devam etmek isteyebilir ve bu derste, Internet Explorer’ın son oturumdan başlamasını nasıl zorlayacağımızı açıklayacağız .

Bu eğitici, sistem yöneticileri için tüm kullanıcıları kontrol etmek isteyen tek bir sistemde yararlıdır. Bunu kullanarak, kullanıcılara bir kısıtlama koyabilir ve Internet Explorer’ın son oturumdan başlamasına zorlayabilirsiniz.

Bu kısıtlama, normal kullanıcılar kendi başlarına değiştiremeyecekleri şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bir önceki oturumdan Internet Explorer’ı başlatmaya zorlanırlar.

Son IE oturumunu geri yükleme adımları

Grup İlkesi Kullan

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows Kayıt Defterini Kullan

İnternet Özelliklerini Kullan

Çözüm 1: Grup İlkesi Kullan

Windows 8 veya daha yeni Windows 10 sürümlerinde, Windows Anahtar + R tuşlarına basmanız, Çalıştır iletişim kutusunda “gpedit.msc” yazmanız ve Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni açmak için Enter tuşuna basmanız gerekir .

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’nin sol bölmesinde, şuraya gidin:
Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Internet Explorer -> İnternet Denetim Masası -> Genel Sayfa

 

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’nin sağ bölmesinde, Son Gezinme Oturumunda yapılandırılmamış olarak yapılandırılmış sekmelerle Internet Explorer’ı Başlat adlı tek bir Ayar görmeniz gerekir . Bunu çift tıkladığınızda şu pencere açılır:

Şimdi seçmek “Etkin ve tıklayın Uygula” ardından “Tamam” . Artık Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisini kapatabilir ve Internet Explorer’ı çalıştırarak yaptığınız değişiklikleri görebilirsiniz.

Çözüm 2: Kayıt Defterini Kullanın

Windows Key + R tuşlarına basın , Çalıştır iletişim kutusuna “put regedit” yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’niaçmak için Enter tuşuna basın .

Sol bölmede Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ne gidin:
HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftInternet Explorer

Yukarıda belirtilen kayıt defteri konumunun sol bölmesinde, Internet Explorer anahtarına sağ tıklayın, Yeni -> Anahtar’ı seçin . ContinousBrowsing adlı yeni anahtarı adlandırın .

Şimdi yeni oluşturduğunuz bu anahtarı seçin ve sağ bölmesine gelin. Sağ klik yapın ve seçmek Yeni -> DWORDDeğerini, isim DWORD’ü olarak etkinleştirin ve çift tıklayın ve DWORD Değerini Düzenle kutusuna sahip olursunuz :

In DWORD Değeri kutusuna, Değer verisi alanına önceki oturumdan başlatmak için Internet Explorer zorlamak amacıyla 1 girin. Tamam ‘ı tıklatın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatın ve değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm 3: İnternet Özellikleri Kullanın

Internet Explorer’daki son göz atma oturumlarını geri yüklemenin üçüncü yolu, Internet Özellikleri ayarlarınızı değiştirmektir. Yapman gerekenler:

Start’a gidin> ‘internet properties‘ yazın> ilk sonuca çift tıklayınız.

Şimdi, genel sekmesine gidin ve Başlangıç ​​özelliğini bulun.

‘Son oturumdan sekmelerle başla’ seçeneğini işaretleyin.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.