Sosyal medya uygulamaları kullanımı bakımından günümüzde oldukça yaygınlaştı diyebiliriz. Her yaş gurubunun büyük bir ilgi ile kullandığı İnstagram, Facebook, Tik Tok  ve benzeri sosyal medya uygulamaları kullanıcılarının vazgeçilmezi haline geldi.

Bu makalemizde İnstagram’ın bir özelliğini daha yakından inceleyelim. İnstağram da eğlenceli videolar, gösterişli ve ilgi çekici resimler hatta canlı yayın yapabilme özelliği ile oldukça ilgi çekici paylaşımlar yapabiliyoruz.

İnstağram kullanıcıları sık sık canlı yayın yapıyor ve bu canlı yayınları daha dikkat çekici hale getirmek için canlı yayında efekt özelliğini kullanıyor. Aslında instagram üzerinde fotoğraf ve video paylaşımları uzun yıllardır kullanılıyordu. İnstağram canlı yayın da efekt kullanma özelliğini 2017 yılında kullanıcılarına sunmuştu.

Aslında instagram’ın bu özelliği siber dünyaya renk katıyor. Bu özellik canlı yayınlarımızı daha eğlenceli hale getiriyor ve izleyicilerle daha güzel zaman geçirmek için oldukça işe yarıyor gibi görünüyor.

Android  ve İOS telefonda  canlı yayınlarda hikaye filtresini kullanmak oldukça basit.

Bizlerde bu makalemizde canlı yayın efektleri nasıl yapılır Aşağıdaki adımları takip edelim.

1) Öncelik olarak instağram hesabımıza giriş yapalım.

2) Hikayelerimize erişebilmek için Kamera simgesine dokunalım.

3) Daha sonrasında açılan pencerede alt kısımda yer alan Canlı seçeneğini bulalım ve canlı yayını başlatmak için kayıt düğmesine dokunalım.

4) Canlı yayın başladığında  alt kısımda açılan menüde yer alan Efektli Yüz simgesine dokunalım. Hemen ardından sahip olduğumuz tüm filtreler karşımıza çıkacak ve  Açılan pencerede birbirinden farklı bir çok filtre aktif hale gelecektir.

5) Bu seçenekler arasından Yüzümüze veya Çekime uygulamak için bir efekte dokunalım.

Not olarak ekleyelim canlı yayın süremiz boyunca filtre seçeneklerini sürekli değiştirerek bir taneye bağlı kalmadan kullanabiliriz.

Yukarıdaki adımları takip ederek bizlerde canlı yayınlarımızı istediğimiz efektlerle zenginleştirebilir ve bu özelliğin tadını çıkarmaya başlayabiliriz.