Ana Sayfa Mobil Facebook Doğum Günü Bildirimleri Ayarları Nasıl Yapılır

Facebook Doğum Günü Bildirimleri Ayarları Nasıl Yapılır

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook‘ta kişi listenize ekli kontaklarınızın doğum günlerini yakından takip etmek isterseniz yapmanız gerekenleri sizler için derledik. Yakın dönemde her ne kadar Facebook‘un kullanım oranı geçmişe oranla büyük bir düşüş içerisinde olsa da, popüleritesini arttıran Instagram platformuna herhangi bir doğum günü eklentisi gelmediği için doğum günlerini hatırlatma görevi hala Facebook‘a ait. Facebook doğum günü bildirimleri çoğu zaman önemli bir hatırlatıcı olarak kullanılsa da bazen de sıklıkla gelen doğum günü bildirileri kullanıcı canını sıkabiliyor. Birazdan bahsedeceğimiz işlemler doğum günü bildirimlerini aktif konuma getirebildiği gibi, dilendiği takdirde sessize de alabiliyor.

 

İşlemlerimize Facebook hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz. Sonrasında ise sağ üstte bulunan menü çubuğuna basarak açılan alt menülerden Ayarlar ve Gizlilik bölümüne giriyoruz.

 

Daha sonra açılan ekranlardan Bildirim ayarlarımızı düzenlemek üzere Bildirimler bölümüne giriyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Daha sonra ise açılan ekranlarda bulunan Bildirimler menüsünden Doğum Günleri alt alanına tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Doğum Günü Bildirim Ayarları bölümünde, e-posta, SMS ve Anında İlet uygulama bildirimlerini dizayn edebiliyoruz. Facebook profil bildirim ayarlarını bu alanda düzenlememizin ardından ise, akıllı cihazımızda bulunan Facebook aplikasyonunun bildirim ayarlarını da aktif hale getirmemiz gerekiyor. Facebook Doğum Günü Bildirim ayarları menüsünden bildirimleri aktif konuma getirebildiğimiz gibi aynı zamanda aynı alanın alt menülerinden bu tür bildirimleri deaktif konuma getirmemiz de mümkün.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA