Ana Sayfa Uygulama Android Telefonda Yer Açmanın Yolları

Android Telefonda Yer Açmanın Yolları

0

Hepimizin akıllı telefonunda silmeye elimizin gitmediği fotoğraflar ve videolar, mutlaka telefonumuzda bulunması gereken belgeler ve işe yarayacak uygulamalar bulunuyor. Ancak bu kadar fazla şeyi barındıran telefonlarımızda zaman zaman yer de kalmayabiliyor. Eğer bir Android telefon sahibiyseniz ve cihazınızda hafıza sıkıntısı çekiyorsanız telefonunuzda yer açmanın bazı yolları sizin için yazımızda paylaştık.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Yöntem bu yollardan en sağlamı olanı eğer cihazınızda SD kart girişi varsa, android telefon için en büyük kurtarıcı bir SD kart edinmek olacaktır. Bu sayede birçok dosyanızı ve hatta bazı uygulamalarınızı SD kartınızın kullanım alanına kaydedebilirsiniz.
  2. yöntem ise veri önbellekleri çoğunlukla gereksiz dosyalardan oluşuyor ve gereksiz biçimde yer kaplıyor. Ayarlardan uygulamalarınızı ziyaret edip önbelleğinizi temizleyebilir ve cihazınızda yer açabilirsiniz.
  3. yöntem olarak drive uygulaması, düşük hafızalı cihazlar için büyük kurtarıcı oluyor. Kullanıcılarına sağladığı 15 GBlık ücretsiz alan ile android telefon kullanıcısıysanız birçok dosyanızı Google Drive’a kaydedebilirsiniz.
  4. yöntem cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bu entegrasyon işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Silmeye kıyamadığınız fotoğrafları, birçok belgeyi bilgisayarınıza kopyalayarak ve cihazınızdan silebilirsiniz.
  5. yöntem olarak ta uzun bir yolculuk için hazırlanan çalma listeleri, bir gün izleme ihtimaliyle indirilmiş diziler ve filmler cihazınızda çok yer tutmasından dolayı bunlardan kurtulmanız. Cihazınızın bir köşesinde yer kaplayabiliyor. Seyahatler bittikten sonra silmeyi unuttuğunuz tüm dosyalardan silerek kurtulabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                       
  6. Her uygulamayı 7 gün 24 saat aralıksız kullanmıyoruz. Bunun için ekran sürenizden en az vakit geçirdiğiniz uygulamalara göz atmalı ve sonrasında onları cihazınızdan silmelisiniz.
  7. Android son sürümleriyle kullanıcılarına akıllı depolama özellikleri sunulmaktadır. Akıllı depolama cihazınızda en çok yer kaplayan uygulamayı buluyor ve otomatik olarak temizleme imkânı sunabiliyor.                                                                                                                                                                                                                                                       
  8. Çevrimdışı haritalar cihazınızda internet bağlantısı olmadan kullanabileceğiniz bir özellik durumunda. İnternet bağlantısına sahipken seçtiğiniz bölgenin haritası cihazınıza indiriliyor ve sonrasında cihazınız çevrimdışıyken sizlere kullanma imkânı sunabiliyor. Bu durum ise cihazınızda çok yer kaplayabiliyor.
  9. Android kullanıcılarının cihazlarında Google Fotoğraflar albümlerinizde bulunan fotoğrafları yedekliyor. Bu sayede sizler albümünüzde yeni anılara yer açabiliyorsunuz. Yedeklenen fotoğrafları cihazınızdan silerek yer açabilirsiniz.
  10. Tarayıcınız siz her arama yaptığınızda ve herhangi bir site ziyaret ettiğinizde bunu geçmişinize işliyor. Bundan kurtulmak için site ayarlarınızdan depolamaya gidin ve site depolamasını temizleyebilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA