Instagram Hikayelerini iPhone veya Android Telefona İndirme

Bu yazımızda Instagram Hikayelerini iPhone veya Android telefona indirme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram Hikayelerde geçici bir süre (24 saat) yayında kalan fotoğrafları ve videoları, daha sonra kullanmak üzere kaydetmek için, birkaç farklı yöntemle indirebilirsiniz.

Instagram uygulaması, kendi Hikayelerinizi telefonunuza kaydetmenize olanak tanıyan birkaç özelliğe sahiptir.

Üçüncü taraf (üçüncü parti) web sitelerini ve ekran kaydı yapan uygulamaları kullanarak da, diğer Instagram kullanıcılarının Hikayelerini indirebilirsiniz ve kaydedebilirsiniz.

Günümüzün en popüler, en çok ve en aktif kullanıcısı olan sosyal medya platformu Instagram, sayısız insanın hayatına, benzersiz hobilerine ve küresel trendlere göz atmanıza olanak tanır. Instagram’ın en eğlenceli ve kullanması kolay özelliklerinden biri de Hikayeler özelliğidir.

Instagram Hikayeleri, paylaşıldığı andan itibaren 24 saat boyunca görüntüleyebileceğiniz fotoğraf ve videolardır. Bir Hikayenin ne kadar süreyle görülebileceği konusunda bir zaman sınırı (24 saat) olduğundan, kendi Instagram Hikayenizi uygulamanıza veya telefonunuza kaydetmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Başka birinin Hikayesini indirmek veya kaydetmek için de kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Kendi Paylaştığınız Instagram Hikayesini İndirme

Paylaştığınız Hikayeleri kaydetmenin iki yolu vardır.

 • Öncelikle Android ya da iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Hikayelerinize eklediğiniz paylaşımları görüntülemek için sol üst köşedeki Hikayeniz (Your Story) menüsüne dokunun.
 • Kaydetmek istediğiniz Hikayeyi seçin. iPhone kullanıyorsanız sağ alttaki üç nokta simgesine dokunun ve ardından Kaydet… (Save) menüsüne dokunun. Android kullanıyorsanız Fotoğrafı/Videoyu Kaydet (Save Photo/Video) menüsüne dokunun.

Instagram Hikayelerini iPhone veya Android Telefona İndirme

 • Daha sonra, Hikayeyi kaydetmek için (iPhone‘da) Fotoğrafı/Videoyu Kaydet (Save Photo/Video) seçeneğini seçin. O an yayında ve görülebilir olan tüm Hikayelerinizi tek bir (dikey) video olarak kaydetmek için Hikayeyi Kaydet (Save Story) menüsüne dokunun. Android işletim sistemi çalışan bir telefon kullanıyorsanız, her bir hikayeyi ayrı ayrı kaydetmeniz gerekiyor.

Ayrıca uygulama ayarlarından, Instagram Hikayenizi otomatik olarak uygulamadaki bir arşive veya telefonunuzun belleğine kaydetme özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin!

 • Instagram uygulamasını açın. Giriş yapmadıysanız, hesabınıza giriş yapın. Instagram profilinize gidin ve sağ üst köşedeki ≡ (üç çizgi) simgesine dokunun.
 • Açılan menü listesinde önce Ayarlar (Settings) ve ardından Gizlilik (Privacy) menüsüne dokunun.

Instagram Hikayelerini iPhone veya Android Telefona İndirme

 • Açılan sayfada Hikaye (Story) menüsüne dokunun. iPhone’da, Hikayeleri cihazınızın fotoğraf ( / video galerisi) uygulamasına kaydetmek için, Kaydetme (Saving) başlığı altında yer alan Hikayeyi Film Rulosuna Kaydet (Save Story to Camera Roll) seçeneğini aktif edin. Android işletim sistemi çalışan bir telefon kullanıyorsanız. Hikayeyi Galeriye Kaydet (Save Story to Gallery) seçeneğini aktif edin.

Instagram Hikayelerini iPhone veya Android Telefona İndirme

 • Hikayenizde paylaştığınız fotoğrafları ve videoları telefonunuza değil de Instagram hesabınızın arşivine kaydetmek isteyebilirsiniz. Bunun için Hikayeyi Arşive Kaydet (Save Story to Archive) seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Diğer Instagram Kullanıcılarının Instagram Hikayesini İndirme

Başka Instagram kullanıcılarının Instagram Hikayelerini kaydetmenin muhtemelen en basit yolu, Hikayeyi bir mobil cihaza kaydetmek veya Hikayenin ekran görüntüsünü almaktır. Bu yöntemlerin hiçbiri, Hikayesini kaydettiğiniz kullanıcıyı bilgilendirmeyecektir. iPhone’da nasıl ekran kaydı alacağınızı öğrenmek için ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Android’de nasıl ekran kaydı alacağınızı öğrenmek için yine ilgili makalemize bakabilirsiniz.

Ayrıca, kendi paylaştığınızı Instagram Hikayesini veya (gizli bir hesap olmadığı sürece) başka birinin Instagram Hikayesini kaydetmek için Toolzu gibi bir üçüncü taraf web sitesini kullanabilirsiniz.

 • Bir Windows veya Mac bilgisayarda web tarayıcısında Toolzu web sitesine gidin.
 • Instagram Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını, @ sembolüyle birlikte, yazın (ör. @sifodyas).

Instagram Hikayelerini iPhone veya Android Telefona İndirme

 • İndirmek istediğiniz Hikayeyi seçin ve ardından İndir (Download) butonuna tıklayın.

Bu yazımızda Instagram Hikayelerini iPhone veya Android telefona indirme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Instagram Hikayelerini Telefona İndirme

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.