Microsoft Defender Win32/Hive.ZY'yi yanlışlıkla algılıyor

Bugün bir çok kullanıcı bilgisayarını açtığında microsoft defender win32/hive.zy virüs uyarısı aldığını bildirdi. Peki bu Win32/Hive.ZY nedir?

Maalesef Kötü bir Microsoft Defender imza güncellemesi sonucunda. Google Chrome, Microsoft Edge, Discord ve diğer Electron uygulamaları Windows’ta her açıldığında ‘Win32/Hive.ZY virüs’ olarak algılar.

Bu sorun. Pazar sabahı Microsoft’un Behavior:Win32/Hive.ZY dahil olmak üzere. İki yeni tehdit algılaması eklemek için Defender imza güncellemesi 1.373.1508.0’ı yayınlamasıyla başladı. Biz size Hive.ZY Nedir açıklayacağız.

Win32/Hive.ZY Virüs Uyarısı için Microsoft algılama sayfasında “Şüpheli davranışlara yönelik bu genel algılama. Potansiyel olarak kötü amaçlı dosyaları yakalamak için tasarlanmıştır. Bir dosyayı indirdiyseniz veya e-posta yoluyla aldıysanız. Dosyayı açmadan önce güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olun” diyor.

BornCity’ye göre, TeknoDestek, Twitter ve Reddit‘te, tarayıcılarını veya bir Electron uygulamasını her açtıklarında. Algılamaların göründüğünü bildiren kullanıcılarla yanlış virüs uyarısı veriyor.

Microsoft Defender Win32/Hive.ZY'yi yanlışlıkla algılıyor

Uygulamalar açıldığında Microsoft Defender bu algılamaları sürekli olarak gösterse de, bunun yanlış bir virüs olduğunu ve cihazınızın yanlışlıkla virüslü olarak algılandığını unutmamak önemlidir.

Microsoft o zamandan beri en son 1.373.1518.0 olan iki yeni Microsoft Defender güvenlik zekası güncellemesi yayınladı.

Bu imza güncellemesi, TeknoDestek testlerinde Win32/Hive.ZY algılamalarını göstermese de, diğer kullanıcılar yanlış virüs almaya devam ettiğini gösteriyor.

Yeni güvenlik zekası güncellemelerini kontrol etmek için. Windows kullanıcıları

  • Başlat Menüsü‘nden Windows Güvenliği‘ni arayabilir ve açabilir.
  • Virüs ve tehdit koruması seçeneğine ve ardından.
  • Virüs ve tehdit koruması güncellemeleri altındaki.
  • Güncellemeleri kontrol et seçeneğine tıklayabilir.

000252

Genellikle gerekli olmasa da, bu durumda. Yanlış virüs uyarısını çözüp çözmediğini görmek için yeni güvenlik zekası güncellemesini yükledikten sonra. Windows’u yeniden başlatmak faydalı olabilir.

İlgili: Windows 11 için en iyi antivirüs uygulamaları

Bu sorun yaygın olduğu ve dünya çapındaki Windows kullanıcıları arasında paniğe neden olduğu için. Sorunu birkaç saat içinde düzelten yeni bir güncelleme göreceğiz.

Şu anda, sorunun Microsoft’tan resmi bir onayı yok.