Instagram Hassas İçerik Açma Kapatma.  Son dönemlerin popüler uygulaması olan instagram kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. İnstagram kullanıcıları uygulamayı günlük hayatının hemen hemen her saatinde kullandıklarına ulaşıldı.

İnstagram severler uygulamanın her özelliğinin tadını çıkararak eğlenceli ve neşeli zaman geçirmeye başladı. Hatta bu uygulamayı işletme hesabı oluşturarak gelir kazancı olarak kullanan kullanıcılar oldukça fazla.   Fakat son zamanlar da kullanıcılar bazı durumlardan şikayetçi olmaya başladı ve bir çözüm arayışına girdi. Özellikle anne ve baba bireyler çocuklarının instagram kullanımıza izin verirken hassas içerikli video yada görsel ile karşı karşıya kalın istememekte.

Bu makalemizde Instagram hassas içerik Açma Kapatma işlemini nasıl yapacağız inceleyeceğiz.  İnstagram yeni güncellemeleriyle birlikte hassas içerik kontrolü özelligini uyurdu. İnstagramda hassas içerikler  yani şiddet, uyuşturucu, çıplaklık, ateşli silahlar ve benzeri objeleri ayarlar bölümünden engelleyebilir ve ya açabilirler.

İnstagram hasas içerik kontrolü, keşfet alanında karşınıza çıkan paylaşımlar için geliştirilen bir özelliktir. Fakat bu özellik Direct mesajlarda gönderilen hassas içerikleri engellememektedir.

Bu işlemi nasıl yapacağız hep birlikte inceleyelim.

11858 teknik destek

Uygulama, 18 yaş altındaki ullanıcılar için hassas içerikleri kısıtlamakta ve görüntü paylaşmamakta. Ancak 18 yaşından büyük kullanıcılar arasında yer alıyorsanız Hassas içerk kontrolü, bölümünden  hassas içeriklere izin verebilirsiniz, varsayılan yapabilir ve hatta daha fazlası olan sınırlama özelliğini de kullanabilirsiniz. Ancak bu şekilde rahatsız edici fotoğrafları engelleyebilirsiniz ve çocuklarınızı  da güvenli bir şekilde instagram  kullanımına izin verebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek bu adımları nasıl gerçekleştireceğiz adım adım inceleyelim;

İnstagram hassas içerik engelleme

1)İlk olarak instagram uygulamanızı açın.

2)Hesabınızın profil bölümüne geçiş yapın.

3)Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç çizgi simgesine dokunun.

4)Açılan pencereden ayarlar menüsüne giriş yapın.

5)Sizleri karşılayacak olan diğer sayfadan hesap seçeneğine dokunun.

6)Gelen seçenekler arasından hassas içerik kontrolü seçeneğini seçin.

7)Çıkan pencereden Sınır( varsayılan) seçeneğini seçerek, hassas içerikleri sınırlayabilirsiniz. Daha fazlası için  daha da fazla sınırla seçeneğini kullanarak hassas içerikleri( çıplaklı, şiddet, ateşli silah, uyuşturucu, silah ve benzeri) içeriklerin hepsini engelleyebilirsiniz.

İnstagram hassas içerik açma

1)İlk olarak instagram uygulamanızı açın.

2)Hesabınızın profil bölümüne geçiş yapın.

3)Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç çizgi simgesine dokunun.

4)Ayarlar menüsüne giriş yapın.

5)Gelen diğer sayfadan hesap seçeneğine dokunun.

6)Gelen seçenekler arasından hassas içerik kontrolü seçeneğini seçin.

7)Açılan seçenekler arasından izin ver seçeneğine dokunun. Böylece kısıtlama olmadan hesabınızı kullanıma devam edebileceksiniz.