DualSense Kablosuz Kontrol Cihazı sizlerle birlikte inceleyelim

PS5 için DualSense kablosuz kontrol cihazı, size çağa liderlik eden bir tasarımla uyumlu dokunsal geribildirim2, dinamik uyarlanabilir tetikler ve dahili bir mikrofon sunar.

Dokunsal geribildirim

Geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlerinize fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissedin. Bu dinamik titreşimler farklı silahların geri tepmesine kadar çevreden gelen her şeyin hissini ellerinize taşıyabilir.

Uyarlanabilir tetikler

Oyun içinde eşyalarınız ve çevrenizle etkileşime geçtiğinizde farklı seviyelerde güç ve gerilimi deneyimleyin. Gittikçe gerilen bir ok yayından yarış arabasının frenlerine asılmaya kadar ekran üzerindeki eylemlerinizi fiziksel olarak hissedin.

Dahili mikrofon ve kulaklık jakı 

Dahili mikrofonu kullanarak veya 3.5mm jakına bir kulaklık bağlayarak arkadaşlarınızla çevimiçi sohbet edin3. Özel sessize alma düğmesiyle ses yakalamayı bir anda kolayca kapatın.

Oluştur düğmesi

Oluştur düğmesiyle en destansı oyun anlarınızı yakalayın ve yayınlayın3. Öncülük eden SHARE düğmesini temel alan “oluştur” düğmesi, oyunculara oyun içeriği oluşturma ve maceralarını dünyayla canlı olarak paylaşmada daha çok yöntem sunuyor.

Ellerinizdeki oyun ikonu

Çağa öncülük eden sezgisel bir düzeni, geliştirilmiş çubuklar ve yeniden tasarlanan bir ışıklı çubukla birleştiren iki tonlu gelişmiş bir tasarımla kontrolü ele alın.

Benzer özellikler 

DualSense kablosuz kontrol cihazı yeni nesil oyun deneyimi için geri dönen birçok DUALSHOCK®4 özelliği barındırır.

Dahili pil

Artık USB Type-C® ile şarj edin ve oynayın.

Entegre hoparlör

Seçkin oyunlar kontrol cihazından gelen daha yüksek kalitedeki ses efektleriyle  bambaşka bir boyut kazanır.

Hareket algılama

Dahili ivme ölçer ve jiroskop ile desteklenen oyunlara sezgisel hareket kontrolü getirin.

PS5™’te birlikte oynayın

İkinci oyuncuyu çağırın ve PlayStation®5 konsolu için DualSense kablosuz kontrol cihazının inanılmaz  duyusal avantajlarından yararlanan spor, platform oyunları ve heyecanlı nişancı oyunları dahil olmak üzere yerel çok oyunculu oyunların dünyasını keşfedin.

Yerleştirin. Şarj edin. Oynayın.

DualSense şarj istasyonuyla oyunda kalıp arkadaşlarınızla yüzleşmeye hazır olun.

Yerleştirmeli şarj istasyonuyla iki adede kadar desteklenen DualSense kablosuz kontrol cihazlarınızı5 hızlı ve kolayca şarj edin. Kontrol cihazlarınız PS5 konsolunuza bağlıyken olabildiğince hızlı şarj olur, bu sayede performansınızdan ödün vermeden USB bağlantı noktalarına bağlı kalmamış olursunuz.

1 DUALSHOCK 4 kablosuz kontrol cihazıyla karşılaştırılmıştır.
2 Bu özellik oyun tarafından desteklendiğinde mevcuttur.
3 İnternet bağlantısı ve Playstation™Network için hesap gereklidir. Hesap sahipleri 7 yaş ve üstü olmalıdır, 18 yaşının altındakiler için ebeveyn izni gerekmektedir. Tüm şartlar uygulanmaktadır: playstation.com/PSNTerms.
4 Kablo dahil değildir. Kontrol cihazını bağlamak veya şarj etmek için PS5 cihazınızla birlikte verilen USB kablosunu kullanın.
5 Kontrol cihazları ayrı satılır.

PS5 sisteminizi ve kablosuz kontrol cihazı yazılımınızı en son sürüme güncellemeyi ihmal etmeyin.

İlişkili Bağlantı: Dualsense İncelemesi ve Yeni Özellikleri

Son Güncelleme 27 Aralık 2021 Yazar Pınar Güldökmez