instagram geçersiz parametreler sorunu çözümü
İnstagram Geçersiz Parametreler Hatası

Bu yazımızda sizlere instagram geçersiz parametreler hatası nedir ve nasıl çözülür tüm detayları ile anlatıyoruz.

Genel olarak kullanıcıların instagram hesaplarına giriş yapmak istediklerinde bu hata ile karşılaştıklarına şahit oluyoruz. Eğer instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız şifrenizi unutup kod göndermeye çalışıyorsanız ve nihayetinde bu hata ile karşılaşıyorsanız bu yazımızdaki bilgiler sizler için çözüm olacaktır.

İnstagram Geçersiz Parametreler Hatası Nedir?

Bu hatanın alınmasının temel sebebi yapmaya çalıştığınız işlemi uygulamanın kabul etmemesidir. Eğer yeni bir telefon aldıysanız ve bu telefonda ilk kez hesabınıza giriş yapmaya çalışıyorsanız daha dikkatli olmanız gerekiyor. Zira instagram hesabınız yeni telefonunuza doğrudan güvenmez. Eğer bir kaç kez yanlış şifre girerseniz daha sonra doğru şifreyi bile girseniz kabul etmeyebilir.

Giriş yapmaya çalışırken bir çok kez hatalı şifre yazarsanız daha sonra kayıtlı telefon numaranıza veya eposta adresinize kod göndermek istediğinizde kod size ulaşmayabilir.

Hesabınız için çok sayıda kod isterseniz kodu kabul etmeyebilir veya bir sonraki adımda şifre belirleyeceğiniz ekranda yeni şifre yazdıktan sonra İnstagram geçersiz parametreler hatası alabilirsiniz. Dolayısı ile yeni bir cihazdan bir işlemi birden çok tekrarlamamak gerekir.

İnstagram Geçersiz Parametreler Nedir ve nasıl giderilir
İnstagram Geçersiz Parametreler Hatası

Ayrıca çok deneme yaptıysanız instagram uygulamasını silerek son denemenizin üzerinden 24 saat boyunca hiç giriş yapmayı denemeyin. Daha sonra instagram uygulamasını yükleyerek giriş yapmayı ancak şifre denemeden direkt kod göndermeyi deneyiniz.

İnstagram Geçersiz Parametreler Hatası Nasıl Giderilir?

Geçersiz parametreler hatası çözümü için hangi ekranda bu hatayı aldığınız çok önemlidir. Dolayısı ile hatayı aldığınız ekranlara göre yapılması gereken işlemleri sıralayalım.

Uygulamayı açtığınızda direkt bu hata ile karşılaşıyorsanız: Telefonunuzun saati veya tarihi güncel olmayabilir otomatik saat ayarlamayı etkinleştirin. Yurt dışına seyehat ettiyseniz İnstagram uygulamasını silip tekrar yükleyin. Ayrıca internet bağlantınızı kontrol ettirin. Bunlara ek olarak internet hattınızda güvenli internet profili açık ise operatörünüzden kapattırarak tekrar deneyin.

instagram geçersiz parametreler sorunu çözümü
İnstagram Geçersiz Parametreler Hatası

Yeni şifre ekranında İnstagram geçersiz parametreler hatası alıyorsanız: Yazdığınız şifre kurallara uygun değilse bu hata ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Örneğin son kullandığınız şifrelerden birini kullanıyorsanız veya büyük harf, küçük harf rakam sembolleri karışık olarak ve en az 6 haneli bir şifre yazmıyorsanız sorun olacaktır.

İki faktörlü doğrulama kodu ekranında hata alıyorsanız: Bu ekranda çok sayıda deneme yaptıysanız bu hata ile karşılaşırsınız. Eğer iki faktörlü doğrulama kodunu unuttuysanız ve yedek kodunuz yok ise selfie videosu ile yedek kod alabilirsiniz. Bu da daha önce giriş yapılmış ve sıfırlanmamış yani güvenilir bir cihazdan yapılabilmektedir.

Böylece sizlere instagram geçersiz parametreler hatası nedir ve nasıl giderilir tüm detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konularımız: