Bilindiği gibi instagram dünyada kullanıcı sayısı fazla olan sosyal medya platformlarından birisidir. İnstagram bir hata oluştu uyarısı da bir çok kullanıcının karşılaştığı bir durum haline gelmiştir. Sürekli kullandığımız, boş vakitlerimizde kullandığımız, işimizde ve hatta mesajlaşma gibi iletişim aracı olarak bile kullandığımız bu uygulamada zaman zaman sorunlar ve hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu hatalardan biri de son dönemlerde kullanıcılarda görülen ‘üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu’ hatasıdır.

instagram bir hata olustu sorunu1

İnstagram, milyonlarca kullanıcının instagram uygulamasının kullanımını kolaylaştırmak için, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik göstereceği anlamını taşımaktadır. Yani siz bu hatayı alırken, başka kullanıcılar bu hatayı almayabiliyor. Kontrol etmeniz gerek ilk şey, sorunun internet bağlantınız ile alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu, tarayıcınızdan google arama motoruna girip ve bir arama yaptığınızda eğer başarılı şekilde sonuçlar listelenir ise internet bağlantınız olduğunu gösterir. Ancak sorunsuz bir internet bağlantısı anlamına gelmez. İnternet hızınız çok düşük olduğundan bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Wi-Fi üzerinden internet kullanımı yapıyorsanız ve modeme uzaktaysanız yine sorun oluşturacaktır. Eğer mobil veri ile internet kullanıyorsanız şebeke sorunu yaşıyor da olabilirsiniz. Öncelikle bu durumların kontrol edilmesi en kolay yöntemlerdir.

Instagramda Bir Videoyu Hikayenizde veya Profilinizde Nasil Yeniden Paylasabilirsiniz kapak

İnstagram Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Giderilir?

İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu hatası almaya devam ediyorsanız hesabınıza uygulama üzerinden değil de tarayıcı üzerinden instagram.com adresinden hesabınıza giriş yapın. Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun.
Birkaç saat sonra hesabınıza Mobil Uygulama üzerinden giriş yaparak aktif etmeyi deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

instagram takipci gizleme 1

Bu hatayı almanızın başka bir sebebi ise, bir telefona birden fazla hesap bağlı olması ve bu hesaplardan birinin bir sebepten dolayı politika ya da topluluk kuralları ihlali yapmış olmasıdır. Bu gibi durumlarda sadece ihlali yapan hesap değil, yanında açık olan diğer hesaplara da aynı telefondan erişim sorunu yaşayabilmektedir.

İnstagram uygulamasının önbellek verilerini temizlemek veya tarayıcı verilerini temizlemek, sorununuzu giderilmesini garanti etmez. Çünkü hatanın sebebi bir bağlantı sorunudur.

instagram zorbalik dmlerini gelen kutunuzdan nasil uzak tutuyor 2

İnstagram hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapabiliyor ancak uygulama üzerinden giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bu durumda güvenebileceğiniz farklı bir cihaz var ise farklı bir cihaz üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer, ”üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu” uyarısı alıyorsanız hesabınızla ilgili sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer farklı bir cihazdan giriş yapabiliyor bir hata almıyorsanız kendi cihazınız kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Uygulamanız ya da internet bağlantınızla ilgili olduğu kuvvetli ihtimaldir. Unutmamak gerekir ki bu tip hatalar genellikle anlık olarak yaşanmaktadır. Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen yine sorunun devam etme ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız bu durum için instagram destek merkezi ile iletişime geçiniz.

Son Güncelleme 4 Ocak 2022 Yazar Musa Üçarkuş