Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Bir Hata Oluştu Sorunu

İnstagram Bir Hata Oluştu Sorunu

0

Bilindiği gibi instagram dünyada kullanıcı sayısı fazla olan sosyal medya platformlarından birisidir. Sürekli kullandığımız, boş vakitlerimizde kullandığımız, işimizde ve hatta mesajlaşma gibi iletişim aracı olarak bile kullandığımız bu uygulamada zaman zaman sorunlar ve hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu hatalardan biri de son dönemlerde kullanıcılarda görülen ‘üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu’ hatasıdır.

İnstagram, milyonlarca kullanıcının instagram uygulamasının kullanımını kolaylaştırmak için, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu da bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir anlamını taşır. Yani siz bu hatayı alırken başka kullanıcılar bu hatayı almayabilir. Kontrol etmeniz gerek ilk şey, sorunun internet bağlantınız ile alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu tarayıcınızdan google arama motoruna girip ve bir arama yaptığınızda eğer başarılı şekilde sonuçlar listelenir ise internet bağlantınız var demektedir. Ancak sorunsuz bir internet bağlantısı anlamına gelmez. İnternet hızınız çok düşük ya da wifi ile ağa bağlı iseniz modeminize bağlantınız zayıf denecek kadar uzakta olabilirsiniz. Eğer mobil veri ile internet kullanıyorsanız şebeke sorunu yaşıyor da olabilirsiniz. Öncelikle bu durumların kontrol edilmesi en kolay yöntemlerdir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu hatası almaya devam ediyorsanız hesabınıza uygulama üzerinden değil de tarayıcı üzerinden instagram.com adresinden hesabınıza giriş yapın. Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun.
Birkaç saat sonra hesabınıza Mobil Uygulama üzerinden giriş yaparak aktif etmeyi deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Bu hatayı almanızın başka bir sebebi ise, bir telefona birden fazla hesap bağlı olması ve bu hesaplardan birinin bir sebepten dolayı politika ya da topluluk kuralları ihlali yapmış olmasıdır. Bu gibi durumlarda sadece ihlali yapan hesap değil, yanında açık olan diğer hesaplara da aynı telefondan erişim sorunu yaşayabilmektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İnstagram uygulamasının önbellek verilerini temizlemek veya, tarayıcı verilerini temizlek bir çözüm oluşturmayabilir. Çünkü hatanın sebebi bir bağlantı sorunudur.

İnstagram hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapabiliyor ancak uygulama üzerinden giriş yapamıyorsanız güvenebileceğiniz farklı bir cihaz var ise farklı bir cihaz üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu uyarısı almaya devam ediyorsanız bu hesabınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer farklı bir cihazdan giriş yapabiliyor bir hata almıyorsanız bu durum kendi cihazınız, uygulamanız ya da internet bağlantınızla ilgili olduğu kuvvetli ihtimaldir. Unutmamak gerekir ki bu tip hatalar genellikle anlık olarak yaşanmaktadır. Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen sorun giderilmedi ve sürekli devam ediyor ise bu durum için sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA