Instagram bir şey çalışmıyor giriş sırasında sorun yaşayabilirsiniz, sorun giderme adımları hakkında sizi bilgilendirmekteyiz.

İşlem adımları kontrol edilmeden önce Instagram uygulamasının hem de telefon ve tablet için güncel sürüm kullanıldığından emin olmalısınız.

İlk adımlar

Telefon ve tablet yeniden başlatma,

Instagram giriş sorunu var ise izlenilecek ilk adım cihazı yeniden başlatmak olacaktır. Bu genellikle yaşadığınız sorunu giderebilir.

İnternet bağlantı kontrolü

Yeniden başlatma yapılmasına rağmen sorun devam ederse, sorunun Wi-Fi veya mobil veri kontrolü yapılması gerekir. Sorunun hangisinden kaynaklandığını görmek için hem Wi-Fi hem Mobil veri üzerinden Instagram giriş denemesi yapılabilir.

Kaldırın ve yeniden yükleyin

Yeniden başlatma ve internet bağlantı ayarlarının kontrol edilmesine rağmen sorun devam eder ise, Instagram silip yeniden yükleme yapılmalıdır.

İphone ve İpad için

Ana Sayfa ekranından, Instagram uygulamasının simgesini titreyene dek basılı tutun.

Uygulamanın üzerinde X simgesine dokunarak silin. Fotoğraflarınız ve profil bilgileriniz Instagram tarafından kayıtlı tutulur.

Instagram bir şey çalışmıyor App Store’a gidin, Instagram’ı yeniden yükleyin ve ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

Android için

Telefonunuzun veya tabletinizin Ayarlarına gidin ve Uygulamalar’a dokunun.

Instagram’a dokunun.

Kaldır’a dokunun.

Google Play Store’a gidin, Instagram’ı yeniden yükleyin ve ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

İnstagram İşletme Hesabı Açma

İşlemler yapıldıktan sonra sorun devam eder ise

Instagram’da bir sorun olur ya da doğru çalışmadığını fark ederseniz uygulamayı güncelleme kontrol edilebilir.  Güncelleme yapılmasına rağmen sorun devam eder ise Instagram’a bu durumun bildirilmesi gerekecektir.

Bildirilen sorun talebinde en erken sürede çözüm ve yardım alınabilmesi için yaşadığınızı sorunun veya alınan hatanın ekran görüntüsü eklenilerek sorun bildirme yapılması gerekir. Bu işlem hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlar.

Ayarlar üzerin sorun bildirme

Çalışmayan bir şeyi ayarlardan bildirmek için:

Sağ alt köşede Profil resminizin olduğu resim şeçin. Sağ üst kösede üç çizgi (hamburger) simgesi seçin. Ardından ise ayarlar ekranına dokunun.

Yardım’a ardından sorun bildir’e dokunun.

Instagram Bir Sey Calismiyor 3

İnceleme süresine göre tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Çünkü iletişim için bir irtibat numarası yoktur. Detaylı şekilde bildirmenizi tavsiye ederiz.