Ana Sayfa Destek Klavye Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Klavye Titreşimi Nasıl Kapatılır?

0

Bu makale, Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde ve Apple’ın iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarında klavye titreşiminin nasıl devre dışı bırakılacağına ilişkin adımlarda size yol gösterecektir.

iPhone ve iPad’de Titreşimli Klavyeyi Nasıl Kapatırım?

Apple’ın iPhone’larına ve iPad’lerine önceden yüklenmiş varsayılan iOS klavyesi aslında bir dokunsal geri bildirim özelliğine sahip değildir, bu nedenle klavyeniz titriyorsa, muhtemelen siz veya bir başkası Google’ın Gboard’u veya Microsoft’un SwiftKey’i gibi bir üçüncü taraf klavye uygulaması yüklemiştir.

İşte Microsoft SwiftKey ile klavye titreşimini nasıl kapatacağınız.Bu adımlar, Gboard gibi diğer iOS klavye uygulamaları için de benzer olmalıdır.

1-iPad veya iPhone’unuzda SwiftKey uygulamasını açın.

2-Ayarlar’a dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3-Tuş Dokunsal Geri Bildirim’in yanındaki anahtara dokunun.

Uygulamayı kapatın ve klavyeyi her zamanki gibi kullanın. Tuşlara dokunduğunuzda iPhone’unuz titremeye devam ederse, farklı bir iOS klavye uygulaması kullanıyor olabilirsiniz. Bu uygulamayı arayın ve yukarıdaki adımları tekrarlayın veya bir iPhone’da küre simgesi.

Bazen bir web sitesine veya uygulamaya dokunduğunuzda iPhone veya iPad’iniz titreyebilir. Bu, klavye titreşimlerinden ayrı bir ayardır ve iOS Ayarları uygulaması aracılığıyla devre dışı bırakılabilir.

1-Ayarları aç.

2-Sesler ve Dokunuşlar’a dokunun.

3-System Haptics’in yanındaki anahtara dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Samsung ve Diğer Android Telefonlarda Klavye Titreşimini Nasıl Kapatırım?

Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz ister Samsung ister başka bir üretici tarafından yapılmış olsun, titreşimli klavyeyi kapatma adımları aynıdır, ancak bazı ifadeler farklı olabilir.

1-Ayarları aç.

2-Sesler ve titreşim’e dokunun.

3-Sistem sesi/titreşim kontrolü’ne dokunun.

4-Samsung Klavye’nin yanındaki anahtara dokunun. Gri bir anahtar, titreşimin devre dışı olduğu, mavi veya yeşil bir anahtar ise hala etkin olduğu anlamına gelir.

Telefonum Yazarken Neden Titriyor?

Klavye titreşiminin arkasındaki teknolojiye genellikle dokunsal geri bildirim denir.Bu, akıllı telefonlar ve tabletler gibi birçok dokunmatik ekranlı cihazda, kullanıcıya ekranın bölümlerine dokunurken bir tür fiziksel duyum sağlamak için kullanılan bir özelliktir.

Birçok insan dokunsal geribildirimden hoşlanır çünkü bu onlara gerçek bir fiziksel klavye gibi gerçek bir şeye dokunuyormuş gibi hissettirir. Bazı insanlar titreşim hissinden hoşlanmazlar çünkü bunu dikkat dağıtıcı veya rahatsız edici bulurlar. Neyse ki, iOS, Android ve diğer cihazlar klavye titreşimi ile her zaman onu kapatmanın bir yolu vardır, böylece kimse istemezse kullanmak zorunda kalmaz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA