Ana Sayfa Destek Android’de Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Android’de Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

0

Bu makale, Android akıllı telefonunuzdaki otomatik güncellemeleri nasıl kapatacağınızı ve bunları nasıl tekrar açacağınızı öğretir.

Otomatik Güncellemeleri Nasıl Durdurabilirim?

En son güvenlik güncellemelerinden yararlanmak için Android telefonunuzu güncel tutmak önemli olsa da, tam kontrole sahip olmak için otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak uygun olabilir. Android’de otomatik güncellemeleri nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır.

1-Android telefonunuzda Ayarlar’a dokunun.

2-Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

3-Dişli çarkına dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4-Otomatik İndir ve Yükle’ye dokunun.

5-İzin Verme’ye dokunun.

6-Otomatik işletim sistemi güncellemeleri artık devre dışıdır, dolayısıyla gelecekte bunları manuel olarak yüklemeniz gerekecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android’de Otomatik Güncellemeleri Nasıl Açarım?

Otomatik güncellemeleri tekrar açmak isterseniz işlem hemen hemen aynıdır.İşte yapmanız gerekenler.

1-Android telefonunuzda Ayarlar’a dokunun.

2-Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

3-Dişli çarkına dokunun.

4-Otomatik İndir ve Yükle’ye dokunun.

5-Yalnızca Wi-Fi üzerinden otomatik güncellemeleri etkinleştirmek için Wi-Fi’ye dokunun veya herhangi bir veri bağlantınız olduğunda güncellemeleri etkinleştirmek için Wi-Fi ve Hücresel/Mobil’e dokunun.

Samsung’umun Otomatik Olarak Güncellenmesini Nasıl Durdurabilirim?

Samsung akıllı telefonunuzun otomatik olarak güncellenmesini devre dışı bırakmak için, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için yukarıdaki adımların aynısını uygulayabilirsiniz.

 

Android Telefonda Otomatik Uygulama Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Android telefonunuzda otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bırakmayı tercih ederseniz, işlem işletim sistemi güncellemelerini devre dışı bırakmaktan biraz farklıdır.İşte yapmanız gerekenler.

1-Google Play Store’a dokunun.

2-Profil resminize dokunun.

3-Ayarlar’a dokunun.

4-Ağ Tercihleri’ne dokunun.

5-Uygulamaları Otomatik Güncelle’ye dokunun.

6-Uygulamaları Otomatik Güncelleme’ye dokunun.

7-Otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak için Bitti’ye dokunun.

Telefonumu Neden Güncel Tutmalıyım?

Telefonunuz ve uygulamalarınız için otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak mümkün olsa da, genellikle önerilmez. İşte otomatik güncellemeleri kullanmanın artıları ve eksilerine bir bakış.

Telefonunuz daha güvenli. Düzenli güncellemelerle, telefonunuz herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan en son güvenlik ve gizlilik güncellemelerinden yararlanır. Bunu manuel olarak yapmayı hatırlamak zorunda kalmaktan çok daha güvenli bir seçenek.

Yeni özellikler kazanırsınız. Bir uygulama güncellendiğinde, genellikle yeni özellikler ve araçlarla birlikte gelir, bu da üstün bir deneyim yaşamanız anlamına gelir.

Güncelleme yapmamak, diş çıkarma sorunlarının önlenmesine yardımcı olur. Güncelleme yapmamanın avantajları olabilir. Bir uygulama tam olarak test edilmemişse veya hatalıysa, güncelleme yapmamak erken diş çıkarma sorunlarını önleyebileceğiniz anlamına gelir. Bir sorun olması muhtemel değil ama dikkate alınması gereken bir şey.

Güncellemeler büyük olabilir. Yeriniz azsa, telefonunuzun düzenli olarak güncellemeleri indirmesini ve yüklemesini istemeyebilirsiniz. Bunun yerine, güncellemeleri manuel olarak seçerek önceliklerinizi seçmek ve seçmek daha yararlı olabilir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA