İşbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri
İşbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

Makalemizde, internet bankacılığı şifresi alma konusunda sizi bilgilendirmekteyiz.

Türkiye iş bankası kişiye ve işyerlerine bankacılık hizmeti veren en büyük ve avantajlı özel bankadır. İş bankası kullanıcıları banka işlemlerini en yakın banka şubesine giderek işlemleri yapabilirler, ama gelişen teknoloji ile artık banka şubelerine gitmeden çoğu banka işlemlerini yapabilmekteler.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Banka müşterileri bireysel hesap açma, kredi kartı açma, para transferi, banka kartı şifre işlemleri, mobil hesap şifre işlemleri gibi birçok konuyu artık banka şubelerine gitmeden kendileri rahatlıkla yapabilir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Nedir Ve Avantajları Nelerdir?

İnternet bankacılığı, banka müşterilerinin banka şubelerine gerek kalmadan telefondan istedikleri her işlemi rahatlıkla ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayan banka uygulamasıdır. Günümüzde neredeyse bütün bankaların mobil internet bankacılığı uygulamaları bulunuyor.

 

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Türkiye İş Bankası da 1997 yılında ilk internet bankacılığı şubesini uygulamaya koymuştur. İş bankası internet bankacılığı uygulaması İşCep mobil telefonlara indirilerek kullanılır bunun yanında İşbank İnternet Bankacılığı tarayıcılar ile online olarak kullanıcılara sunulan bir hizmettir. İşbank İnternet bankacılığı uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır.

Bunlar arasında;

  • Müşterilerin bireysel veya kurumsal hesapları ile ilgili her işlemde banka şubesine gitme gereği olmaması.
  • Müşteriler istedikleri her saat işlem yapabilmektedir.
  • Hatta müşteri olmak isteyen her vatandaşlar bankaya gitmeden internet bankacılığı uygulamasından ya da tarayıcıdan açtığı web sayfası üzerinde “müşteri olmak istiyorum” seçeneğini tıklayarak daha sonraki adımları yerine getirerek bireysel veya ticari hesap açarak iş bankası müşterisi olabilir.
  • Banka müşterileri internet bankacılığı ile para transferi yapabilir.
  • Müşteriler banka ve kredi kartlarının şifreleme ve şifre değişikliği işlemlerini kendileri yapabilirler.
  • Müşteriler İşbank internet bankacığı uygulaması ile telefon, su, internet, elektrik, doğalgaz ve diğer fatura işlemlerini de yapabilirler.

Bunlarla birlikte kullanıcılar daha birçok işlemini internet şubelerine gitmeden yapabilirler.

İş Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Nasıl Açılır?

İş bankası müşterisi olan kullanıcılar cep telefonuna indirdiği işcep uygulamasını açarak TC kimlik numarasıyla ve şifre ile giriş yapabilir. Ancak müşteri olmayan kullanıcılar müşteri olmak istiyorum seçeneğinde bireysel veya ticari hesap açma seçeneklerinden birini seçerek TC kimlik numarasını onayladıktan sonraki adımları tamamlayarak müşteri hizmeti ile görüntülü kayıt sonrası belirlenen hesap numarasıyla ve girilen cep telefonu numarasına gönderilen tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giriş yapabilirler.

İş Bankası Kartı İçin 4 Haneli Şifre Nasıl Alınır?

İş bankası 4 haneli şifre almak için müşterinin şu maddeleri;

  • “ŞİFRE”
  • Kar numarasının sondan 4 hanesini
  • Kendi doğum tarihini
  • Kartının güvenlik kodunun ilk iki rakamını sırasıyla yazıp sms aracılığıyla 4402 numarasına göndererek alabilir.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ?

Müşteri olmak isteyen vatandaşlar işcep uygulaması ile müşteri olmak istiyorum seçeneğini kullanarak müşteri olabilirler.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Müşteri olduktan kayıt yaptırdıkları telefon numarasına gönderilen tek kullanımlık şifre ile iş cep uygulamasına giriş yapmalı ve ardından yeni şifre oluştur ile yeni şifresini oluşturmaktadır.

İşbank İnternet Bankacılığı Şifresi Unutulduğu Zaman Ne Yapılmalı?

Şifrenin unutulması halinde müşterinin yapabileceği tek şey bankaya gidip yardım istemelidir. Müşteri hizmetleri ya yeni hesap açar ya da yeni şifre yapar.

Giriş için İnternet Bankacılığı Şifresi Alma https://www.isbank.com.tr/Internet/  sitesini kullanabilirsiniz.

Ayrıca İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Garanti Bankası Cep Şube Uygulaması  makalemizi inceleyebilirsiniz.