App Gallery’de yaklaşık 54 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Huawei dur durak bilmeden her yıl yeni bir uygulamayı sevenleri ile buluşturuyor. Son zamanların en çok konuşulan uygulamalardan bir tanesi de Huawei Petal Maps oldu.

App Gallery üzerinde yayınlanan ve beğeniye sunduğu bu uygulama en basit tanımıyla bir harita uygulamasıdır. Harita özelliği taşıyan bu uygulamanın daha birçok sahip olduğu özellikler de mevcut olmaktadır. Ülkemizde de aktif şekilde kullanılmakta olan bu uygulamayı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

 

Huawei Kasım 2020’de yepyeni bir uygulaması ile sevenlerine sürpriz yaptı. Aslında çok önceden beri beklenen bu uygulama App Gallery üzerinde 146 ülkede hizmete sunuldu. Türkiye’de bu ülkeler arasında yer alırken uygulamanın oldukça fazla rağbet gördüğünü söyleyebiliriz.

Bu uygulamayı kullanan kişilerin ilk gözüne çarpan detay biraz da olsa Google Haritalara benzerliği oldu. Petal Maps aslında Huawei firmasının haritalar uygulaması olarak işletilmektedir. Bu uygulamayı indiren kişiler birçok özelliklerle donatılan harita ile karşılaşmaktadır. Huawei yeni geliştirdiği ve geçtiğimiz yıl sunduğu Petal Maps’i 2 ve 3 boyutlu olarak tasarladı.

11858 teknik destek

Petal Maps içerisinde birçok özellik bulunmaktadır.

Petal Maps içerisinde birçok özellik bulunmaktadır. En sevilen yönlerinden biri de farklı boyutlarda haritaları göstermesidir. Böylece kullanıcılar istedikleri gibi görüntü ayarlarını değiştirir. Bununla birlikte Huawei Maps üzerinde kullanıcılar istedikleri bölgeleri aynı Google haritalarda olduğu gibi gezebilecek. Hiç görmediği yerlerin görüntülerine rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Bu imkanı da yine uygulama kullanıcılarına farklı görüntü özellikleri ile harmanlayarak sunmaktadır.

Tüm bunların yanında Huawei Petal Maps üzerinde kullanıcılar trafik yoğunluğu hakkında yine bilgi sahibi olabilmektedirler. Bulunulan bölgede ya da trafik yoğunluğu araştırılan farklı bölgelerde trafik akışını harita kullanıcılara göstermektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yoğun trafikten kaçabilmektedir. Bununla birlikte kullanıcılara en yakınlarında bulunan market, restoran gibi ihtiyaç duydukları işletmeler hakkında da yine bilgi vererek yardımcı olmaktadır.

Sahip olduğu özellikleri ile uygulama navigasyon gibi işlev görebilmekte ve böylelikle kullanıcılar istedikleri bölgeye daha kolay ve kısa zamanda ulaşabilmektedir.

Petal Maps İndirme

Huawei’nin haritalar özelliğini kullanmak isteyen birçok kullanıcı Petal Maps  indirme nasıl yapılır? Neler gereklidir sorularına cevap aramaktadırlar. Kısaca anlatacak olursak; Bu uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcıların yapması gereken ilk şey Huawenin store’u olan App Gallery’e giriş yaparak uygulamayı bulmaları ve Petal Maps indirmeleri gereklidir.

Petal Maps indir işlemi yapacak olan kullanıcıların bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bu uygulama EMU 8.0 ya da sonraki sürümlere sahip olan cihazlar tarafından kullanılabilmektedir. Cihazınız bu sürümlere sahip değilse ne yazık ki Huawei Petal Maps kullanamazsınız. Petal Maps’i en iyi HMS Core 5.0 ya da daha üst sürüme sahip olan ve en az 3 GB kadar RAM depolama alanına sahip olan cihazlarda kullanabilirsiniz.