Ana Sayfa Mobil Huawei Petal Maps Nedir?

Huawei Petal Maps Nedir?

0

App Gallery’de yaklaşık 54 milyon kullanıcıya ulaşmayı başaran Huawei dur durak bilmeden her yıl yeni bir uygulamayı sevenleri ile buluşturuyor. Son zamanların en çok konuşulan uygulamalardan bir tanesi de Huawei Petal Maps oldu.

Huawei App Gallery üzerinde yayınladığı ve kullanıcıların beğenisine sunduğu bu uygulama en basit tanımıyla bir harita uygulaması diyebiliriz. Harita özelliği taşıyan bu uygulamanın daha birçok sahip olduğu özellikler de mevcut olmaktadır. Ülkemizde de aktif şekilde kullanılmakta olan bu uygulamayı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

 

Huawei Kasım 2020’de yepyeni bir uygulaması ile sevenlerine sürpriz yaptı. Aslında çok önceden beri beklenen bu uygulama App Gallery üzerinde 146 ülkede hizmete sunuldu. Türkiye’de bu ülkeler arasında yer alırken uygulamanın oldukça fazla rağbet gördüğünü söyleyebiliriz.

Bu uygulamayı kullanan kişilerin ilk gözüne çarpan detay biraz da olsa Google Haritalara benzerliği oldu. Petal Maps aslında Huawei firmasının haritalar uygulaması olarak işletilmektedir. Bu uygulamayı indiren kişiler bazı özelliklerle donatılmış harita ile karşılaşmaktadır. Huawei yeni olarak geliştirdiği ve geçtiğimiz yıl sunduğu Petal Maps’i 2 ve 3 boyutlu olarak tasarladı.

Petal Maps içerisinde birçok özellik bulunurken en sevilen

11858 teknik destek
11858 teknik destek

yönlerinden biri de farklı boyutlarda haritaları göstermesi ve kullanıcının isteğine göre görüntü ayarlarının değişebilmesi oldu. Bununla birlikte Huawei Maps üzerinde kullanıcılar istedikleri bölgeleri aynı Google haritalarda olduğu gibi gezebilecek ve hiç görmediği yerlerin görüntülerine rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Bu imkanı da yine uygulama kullanıcılarına farklı görüntü özellikleri ile harmanlayarak sunmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tüm bunların yanında Huawei Petal Maps üzerinde kullanıcılar trafik yoğunluğu hakkında yine bilgi sahibi olabilmektedirler. Bulunulan bölgede ya da trafik yoğunluğu araştırılan farklı bölgelerde trafik akışını harita kullanıcılara açık şekilde göstermektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yoğun trafikten kaçabilmektedir. Bununla birlikte kullanıcılara en yakınlarında bulunan market, restoran gibi ihtiyaç duydukları işletmeler hakkında da yine bilgi vererek yardımcı olmaktadır.

Sahip olduğu özellikleri ile uygulama navigasyon gibi işlev görebilmekte ve böylelikle kullanıcılar istedikleri bölgeye daha kolay ve kısa zamanda ulaşabilmektedir.

Petal Maps İndir

Huawei’nin haritalar özelliğini kullanmak isteyen birçok kullanıcı Petal Maps nasıl indirilir neler gereklidir sorularına cevap aramaktadırlar. Kısaca anlatacak olursak; Bu uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcıların yapması gereken ilk şey Huawenin store’u olan App Gallery’e giriş yaparak uygulamayı bulmaları ve Petal Maps indirmeleri gereklidir.

Petal Maps indir işlemi yapacak olan kullanıcıların bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bu uygulama EMU 8.0 ya da sonraki sürümlere sahip olan cihazlar tarafından kullanılabilmektedir. Cihazınız bu sürümlere sahip değilse ne yazık ki Huawei Petal Maps kullanıma hazır olmayacaktır. Petal Maps’i en iyi HMS Core 5.0 ya da daha üst sürüme sahip olan ve en az 3 GB kadar RAM depolama alanına sahip olan cihazlarda kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA