Ana Sayfa Mobil Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir Teknoloji

0

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji ile birlikte yeni yeni kavramlar hayatımıza girmektedir. Özellikle giyilebilir teknoloji son zamanların en bilinen teknolojik gelişmelerinden biridir. Hayatın birçok alanında fayda sağlayan bu gelişme sağlık, sosyalleşme, güvenlik, iş, eğitim gibi birçok alanda fayda sağlamaktadır. İçerisinde akıllı sensörlerin yüklü olduğu giyilebilir aksesuarlarla vücudunuzu hem zihinsel hem de fiziksel anlamda kontrol edebilirsiniz. Giyilebilir teknoloji, daha çok sağlıklı kalmak, kilo vermek veya formda kalmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sistem herhangi bir aksesuar veya kıyafetin bir parçası olarak tercih edilmektedir.

Giyilebilir Teknolojinin Faydaları Nelerdir?

  • Hem spor faaliyetleri hem de sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Şöyle ki vücut yağ oranı, terleme, kalp hızı, sıcaklık gibi birçok alanda ölçüm yapılmaktadır. Giyilebilir teknoloji akıllı gözlük, kıyafet, vücut sensörleri ve akıllı gözlük gibi birçok alanda ilerlemeye devam etmektedir. Bu teknoloji maliyet ve piyasanın düşmesiyle birlikte hayatın her alanında görülmeye devam etmektedir.
  • Giyilebilir teknolojiden yararlanan insanların seyahat yeri, var olan hızı ve seyahat yönü belirlenmektedir.
  • Aynı zamanda mobil gruplar içerisinde, GPS kullanılarak çeşitli konular hakkında veri toplama çalışmaları yapılmaktadır.
  • İşveren, zaman bağlamında gerçeğe giderek çalışanların verimli bir şekilde çalışma durumunu öğrenmektedir.

Giyilebilir Teknolojik Ürünler Nelerdir?

Sağlık Sektörü ve Spor Türündeki Cihazlar

24 saat boyunca yiyip içtiğiniz yemekler, uyku düzeniniz ve hareket açınız giyilebilir bileklikler aracılığıyla ölçülmektedir. Bu sayede kısa sürede fit bir görünüm ve duruşa sahip olabilirsiniz. Daha çok bilek bölümüne, kemere takılan bu cihazlar gün içinde yaptığınız hareket ve egzersizleri hesaplamaktadır.

Akıllı Tekstil Ürünleri Montlar

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Moda dünyasına farklı bir bakış açısı getiren bu ürünler, dayanıklı kumaşlar aracılığıyla piyasaya sunulmaktadır. Montun hem iç hem de dış bölgesine yerleştirilen akıllı sensörler,  otomatik bir şekilde sıcaklık derecesini ayarlamaktadır. Yeni yeni gündeme gelen bu ürünler gün geçtikçe farklı tasarım ve modellerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Konum Sensörleri

Yetişkin, çocuk ve hayvanların üzerine yerleştirilen konum cihazları, kişinin nerede olduğu karşı tarafa kısa bir süre içinde iletmektedir. Aynı zamanda sensör içerisinde bulunan sesli arama özelliği ve saati gösteren mekanizması teknoloji severlerin ilgi odağı olmuştur.

Takılar

Kıyafetlerin vazgeçilmez parçası olan takılar, giyilebilir teknoloji içerisinde en çok bilinen aksesuarlar arasındadır. Kolyeyi taktıktan sonra konum bilgilerini hesaplayan özellik ile acil durumla karşılaştığınızda bu takı aracılığıyla karşı tarafa bildirim verebilirsiniz. Üzerinde bulunan düğmesiyle kısa sürede ailenize veya tanıdık kişilerle iletişim kurma imkanına sahip oluyorsunuz. Kolye, küpe, bileklik gibi alanlara kadar ilerleyen geniş bir perspektife sahiptir.

Uyku Getiren Maske

Hayatımızın en önemli sorunlarından biri olan uykusuzluk için teknolojik anlamda birçok gelişme yapılmaktadır. Nitekim, giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan uyku maskesi en çok bilinen ürünler arasında yer almaktadır. İçerisinde yer alan dinlendirici müzikleriyle gevşemenizi sağlayarak, uykuya dalma süresini minimuma indirir.  Aynı zamanda dışardaki yüksek sesi azaltan sistemiyle sessiz ve rahat bir uyku sizleri beklemektedir.

Teknolojik Ayakkabı

Giyilebilir ayakkabı teknolojisiyle bağcık bağlama sorunu ortadan kalkmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir spor aktivitesinde gevşeyen yapıyı hisseden ayakkabı, dijital özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Rahatlığın ve teknolojinin birleşimini tercih edenler için vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Kişilerin zevk ve tercihlerine göre birçok renk ve modellere sahip olan bu ayakkabılar gün geçtikçe popülerliğini artırmaktadır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nasıl Giyilmektedir?

Moda sektöründe kullanılan çeşitli kıyafet ve aksesuarların içine yerleştirilen mekanizmalarla geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Normal kıyafet giyiminden farkı ise içerisinde yer alan dijital akıllı sensörlerdir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA