Huawei P9 Rahatsız Etme

Huawei P9′ da Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirme. Gelişen teknoloji ile beraber bir çok alanda da yenilikler meydana geldi. Bu yeniliklerden bir tanesi olan telefon teknolojisi son dönemlerde toplumun bir parçası halini aldı.

Birbirinden farklı bir çok telefon firması kendi markalarını üreterek piyasaya sundu. Her üretici firmanın topluma sunduğu telefon markaları farklı olsa da bir çok özelliği benzer diyebiliriz.

Bu makalemizde son zamanlarda kullanıcıların ilgisini çeken Huawei P9 modelin de sık kullanılan rahatsız etmeyin modunu inceleyeceğiz.  Sizlerde bu konuda bilgi almak isterseniz yazımız sizler için doğru adres olacaktır.  Bir çok kullanıcı cep telefonunu kullanırken, bazı durumlarda ansız gelen çağrılarla rahatsız edilmek istemiyor.

Huawei P9
Huawei P9′ da Rahatsız Etmeyin Modunu Etkinleştirme

Sadece aramalar için değil bu özelliği mesaj bildirim ve benzeri konularda da kullanabilirsiniz. Günümüzde kullanılan bir çok marka telefonların içerisinde barındırdığı rahatsız etme modu sayesinde bu gibi sorunları kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Rahatsız etme özelliğinin ne zaman etkinleştirilmesini ve ne şekilde çalışmasını istiyorsanız farklı kuralları sayesinde yapılandırmanıza yardımcı oluyor.

Şimdi hep birlikte Huawei P9’da Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirme adımlarını nasıl uygulayacağız inceleyelim.

Huawei P9’da Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirme

1)  İlk adım olarak telefonunuzun ayarlar menüsüne gelin.

ayar
Huawei P9 Rahatsız Etme

 

2) Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Menüler içerisinden Rahatsız etmeyin başlığını bulun. Üzerine dokunun.

3) Karşınıza açılan sayfada Rahatsız etmeyin modunun yan tarafında yer alan bir anahtar ikonu göreceksiniz. Bu ikonu açık konuma getirin.

4) Karşınıza açılacak olan diğer ekrandan ise kuralları istediğiniz gibi seçip ekleyebilirsiniz.

NOT: Bu modu etkinleştirebilmek için isim, gün, saat, başlangıç ve bitiş  gibi durumlar belirlemelisiniz.

5)Rahatsız etmeyin modunun sizleri bilgilendirmesini isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Bunlar;

*Yalnızca öncelikli olarak kesintiye uğrar.

*Yalnızca alarmlar

*Kesmeyin

Seçenekleridir. Yukarıda yer alan adımlarla kolaylık ile  Huawei P9’da Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirme adımlarını tamamlayabilirsiniz. Böylelikle bir toplantı, ders veya benzeri durumlarda rahatsız edilmek istemiyorsanız Huawei P9’da bu özelliği kullanarak geçici süreliğine işlem yapabilirsiniz. Şimdi sizlerde telefonlarınızda hayat kurtaran rahatsız etme özelliğini kullanarak önemli anlarınızı kesintiye uğratmadan değerlendirebilirsiniz.

kk
Huawei P9 Rahatsız Etmeyin Modu

Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız  Huawei P20 Lite Güç Tuşu Arama Reddetme sayfamızdan ulaşabilir ve benzeri konuları inceleyebilirsiniz.