Ana Sayfa Bilgisayar HP BİLGİSAYARLARDA KURTARMA DİSKİ NASIL OLUŞTURULUR? (RESİMLİ ANLATIM)

HP BİLGİSAYARLARDA KURTARMA DİSKİ NASIL OLUŞTURULUR? (RESİMLİ ANLATIM)

0

Kullanmakta olduğumuz bilgisayar HP ise, kurtarma diski oluşturarak, herhangi bir yazılım sorununda yeni baştan bilgisayarımıza, kullanmakta olduğumuz Windows sürümünü yükleyebiliriz. HP bilgisayarlarda bulunan Recovery Media Creation uygulaması, Flash Bellek veya DVD ya da CD sayesinde Recovery yedeğimizi almamızı sağlıyor.

Nasıl yapacağımıza gelecek olursak; öncelikle masaüstünde, sol alt köşedeki mercek sembolüne tıklayarak açılan arama kutucuğuna Recovery Media Creation yazıyoruz ve Enter‘a basıyoruz.

resim2

Açılan uyarı penceresinde Evet butonuna tıklıyoruz ve uygulamayı çalıştırıyoruz.

resim3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uygulamamız açılıyor. Bu aşamada, kurtama ortamı oluşturma onay ekranı geliyor. Kabul Ediyorum kutucuğuna check işareti atıp, Devam butonuna tıklıyoruz.

resim4

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yeni açılan pencerede yedeğimizi nasıl alacağımızla ilgili bilgi istemekte. Açılan pencerede, nasıl recovery yedeğini seçeceğimizi belirliyoruz; USB Flash Bellek  kullanacaksak, en az 16 GB kapasiteye sahip olması gerekiyor, DVD  kullanacaksak 4 adet DVD‘ye ihtiyacımız var.

DVD kullanacaksak, her taktığımız DVD üzerine sırasıyla 1-2-3-4 yazarak işlem yapmamız gerek; yükleme yaparken de yine aynı şekilde sırasıyla DVD‘leri takarak sistemi yükleyeceğiz.

resim5

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA