Ana Sayfa Uygulama Google Pay Bakiyesi Artık NFC Mağaza Ödemeler İçin Kullanılabilir

Google Pay Bakiyesi Artık NFC Mağaza Ödemeler İçin Kullanılabilir

0

Bu yılın başlarında, Google Pay uygulamasının daha çok kişisel finans ve paranızı nasıl harcadığınızı takip etme konusunda yenilendiğini gördük. Kullanılabilirlik açısından, artık mağaza içi ödemeler için bakiyenizi kullanabileceğiniz için uygulama Android kullanıcıları için bir miktar yükseltme alıyor. Elbette hesap bakiyeniz için bir sanal kartınız olması gerekecek ve söz konusu mağazanın NFC ödemelerini desteklemesi gerekiyor.

Önceden, Google Pay bakiyeniz yalnızca diğer kişilere para göndermek veya çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanılabiliyordu. Ayrıca bakiyenizi banka hesabınıza aktararak da para çekebilirsiniz. Ancak şimdi bu yeni bakiye kartı ile NFC veya yakın alan iletişim ödemelerini kabul edebilen mağazalarda kullanabileceksiniz. Aileniz veya arkadaşlarınız tarafından gönderilmiş olsun ya da ödüllerle kazanılmış bakiye olsun, Google Pay’inizde depoladığınız tüm parayı artık mağazada bir şeyler satın almak için kullanabilirsiniz.

9’dan 5’e Google , sanal Google Pay bakiye kartını almak için Pay uygulaması aracılığıyla talep etmeniz gerektiğini söylüyor . Mağazada temassız ödeme kabul eden satıcılarda veya Google Pay ile Satın Al aracılığıyla jetonlu ödemeleri kabul eden satıcılarda alışveriş yapmak için buna ihtiyacınız olacak. Mağaza içi ödemelerde, işleminizi sonuçlandırabilmeleri için telefonunuzu NFC okuyucusuna tutmanız yeterlidir. Çevrimiçi işlemler için, öncekiyle aynı olmalıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yenilenen Google Pay, uygulamayı yalnızca satın alma işlemleri için ödeme yapmakla kalmayıp aynı zamanda mali durumunuzu yönetmek için kullanabileceğiniz bazı ek yollar da yaptı.

En iyi fırsatları bulmayı kolaylaştırmak için kuponlar ve fırsatlar bölümü, uygun olan seçili şehirlerde mobil toplu taşıma biletleri satın alma ve paranızın nereye gittiğini anlamak için bir Insights sekmesi gibi özellikler eklediler. Google, daha fazla özellik sunduklarını ve mağaza içi satın alımlar için ödeme yapmanın bunlardan biri olduğunu söyledi.

  • Google Play’den içerik ve hizmet satın alabilir, abone olabilirsiniz. Google Play’de nasıl içerik bulacağınızı öğrenin.
  • Avrupa Ekonomik Alanı üyesi ülkelerde Google Play bakiyesi, Google Play Gazetelik abonelikleri için kullanılamaz.
  • Bakiyenizle aynı para biriminde satılan içeriği satın almak için bakiyenizi kullanabilirsiniz.
  • Örneğin, AUD para biriminde bir Avustralya hediye kartı kullanırsanız Almanya’daki satın alma işlemi avro üzerinden olacağı için hediye kartını Almanya’da kullanamazsınız.
  • Yalnızca bakiyeniz satın alma miktarınızdan az ise Google Play bakiyenizi başka bir ödeme şekli veya promosyonla birleştirebilirsiniz.Bu özellik şu anda ABD’deki Google Pay kullanıcılarına sunuluyor ve şimdilik kullanılabilir olduğu tek bölge bu. Yakında “tüm” Android kullanıcılarına geleceğini söylediler.
11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA