Mac’ te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara ulaşma içeriğimizde genel adımlardan söz edeceğiz.

Gelişen teknoloji ile beraber bilgisayar teknolojisi de bir çok marka ile karşımıza çıktı. Bilgisayarlar günümüzün hemen hemen her noktasında kullandığımız hayat kurtarıcı cihazlardan biri demek hiçte yanlış olmayacaktır.

Günümüzde kullanılan bilgisayarlar okul, iş, sağlık ve benzeri kurumlarda yerini aldı. İş yükünü azaltan ürünler son zamanlarda oyun ve benzeri amaçlarda sıklıkla kullanılmaya başlandı.

k 2
Mac’ te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara ulaşma

Hem görünüm hem özellik bakımından tercih edilen Mac bilgisayarlar barındırdığı özellik sayesinde kullanıcılarının beğenisini almayı başardı. Bir çok markaya oranla Mac  bilgisayarlar ilk sıralardaki yerini aldı.

Ürün kullanımı ilk kullanıldığı zamanlarda biraz zor ancak zamanla çok basit adımlarla kullanıldığı tespit edildi. Bu yazımızda Mac bilgisayar kullanan  kişilerin en çok sorduğu Mac’te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara nasıl ulaşabiliriz ? sorununun yanıtını sizler için derledik. İzlerde Mac’te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara ulaşmak istiyorsanız ve bu adımları bilmiyorsanız yazımız sizler için doğru adres olacaktır. Şimdi hep birlikte bu adımları inceleyelim.

1 1
Mac senkronize edilmiş dosyalara ulaşma

Kullanıcıları korkutan Mac’te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara erişmek oldukça kolaydır. iCloud Drive, tüm iCloud dosyalarınızı bulut depolama alanında saklar ve tüm Apple cihazlarınız arasında senkronize eder. Aşağıdaki adımları izleyerek iCloud Drive’a erişebilirsiniz:

Mac’te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara erişmek

1)  İlk adım olarak Mac’inizde Finder’ı açın.

finder
iCloud senkronize edilmiş dosyalara ulaşma

2) Açılan sayfanın Sol taraftaki menüden “iCloud Drive” seçeneğini bulun ve tıklayın.

3) Karşınızda yer alan ekranda iCloud Drive’a erişmek için Apple Kimliğinizle oturum açmanız gerekebilir. Sizden istenilen gerekli bilgileri girerek oturum açın.

4) Bir sonraki adımda İstediğiniz dosyaları seçin ve açın.

NOT: İCloud Drive’da bulunan dosyalarınızın senkronize olması için iCloud’ın etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Bu işlem yani iCloud’ı ayarlamak için “Sistem Tercihleri”ni açın, “Apple Kimliği”ni seçin, ardından “iCloud” seçeneğini seçin ve iCloud’ın etkinleştirildiğinden emin olun.

Yukarıdaki adımları takip ederek Mac’te iCloud ile senkronize edilmiş dosyalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşlem adımları oldukça basit.

Sizler için bu konuyu en yalın hali ile ele aldık. Umarım  Makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bu ve benzeri sorularınızın cevabına sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımız Mac Sistem Geri Yükleme sayfamızda yer almaktadır.