Google kalan depolama alanım ne kadar sorusu genelde pek teknoloji ile alakalı olmayan kullanıcılar sormakta.

Hayatımızın rutini haline gelen olmazsa olmazımız digital evrenimiz internet ve bağlı olduğu araçlarımız sosyal yaşantımızın gerekleri ve gerekçeleri olan dosya, resim ve belgelerimiz saklanıp korunmak amaçlı, tozlu raflar diyebileceğimiz digital depolama alanlarımız gereksinimimizdir. Bu konuda çeşitli araçlar kullanılabilir fakat güvenli ve elimizin altında olsun dediğinizde daha kolay yöntemleri değerlendiririz. Çoğumuzun tercihi de en fazla kullandığımız ve her şeyi birçok karmaşadan kurtaran Farklı ve gelişmiş algoritmaları ile  hayatımızı kolaylaştıran  Google olur. Çünkü Google internet evrenimizin klavuzu gibidir. Günlük hayatımızda verilerin kalıcılığını ve cep telefonlarımızın da daha sağlıklı çalışmasını sağlamak için depolama gereksinimimiz olur.

Depolama Alanı nedir ve Ne İşe Yarar?

Dosya, Müzik, Video, fotoğraf, gibi çeşitli verilerin bir arada tutulduğu yerdir. Bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Ayrıca Bellek, uygulama ve çeşitli programları kapasiteyi artırarak daha verimli bir şekilde yüksek kapasite ve performanslı bir şekilde  kullanılmasını sağlar. Bilgiye daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşarak hayatınızı kolaylaştırır.  Özellikle Firmaların sistem çökmesi veya daha farklı felaket durumlarında bu verileri hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşması gerekir. Bu tür  Kurumsal depolamalar için ücretli depolama alanları bulunur.

Google kalan depolama alanım ne kadar

Google Depolama Alanı yeterli midir?

Google 15 GB ücretsiz Depolama Alanı sunarak başlar fakat daha fazla veri depolam alanı için  Google One  ve Google Cloud gibi ücretli hizmetler olarak devam etmenizi ister. 15 GB depolama alanı 3  google hizmeti arasında paylaştırılır: Gmail, Google Fotoğraflar ve Google Drive. Bireysel olarak yeterli gecegini düşünüyorsanız hızla artan veri saklama gereksiniminden dolayı yanılıyor olabilirsiniz. 15 GB’lık depolama alanınınız dolduğunda var olan kapasite duraksayacaktır ve bunun için de veri boşaltmanız gerekecektir.

Google depolama alanınızda ne kadar yer kalıp kalmadığını öğrenmek için https://www.google.com/settings/storage adresini ziyaret etmeniz yeterlidir, fakat bilginin yaşam döngüsünü kesintiye uğratmamak için verimli bir depolama daima gereksinimdir. Arşivleme ihtiyacı her alanda hızla gelişmektedir, digital bir evrende veriler kendi güvenliklerimiz adına güvenli bir alanda daha fazla depolama ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Google kalan depolama alanım ne kadar yazımız buraya kadar.

Sıradaki: Android Google durduruldu