Ana Sayfa Rehber Google Benim İşletmem Profilinizde Çalışma Saatlerinizi Geçici Olarak Kapalı Ayarlama İşlemi Nasıl...

Google Benim İşletmem Profilinizde Çalışma Saatlerinizi Geçici Olarak Kapalı Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır ?

0
11858 teknik destek

Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizler için dijital pazarlamanın ne önemli unsurlarından biri olan, Google My Business‘ta işletme profilinizin çalışma saatlerini nasıl geçici olarak kapalı tutacağımızı ve bu işlemin teknik detaylarını paylaşacağız.

Maalesef ki Dünyada oluşan sağlık krizinden ötürü oluşan pandemi dönemlerinde işletmeler kısa ya da uzun süreli olarak kapatılıyor , bu süreçte dijital pazarlama platformlarımızda ki profillerimizde değişiklik yapılması gerekiyor , ayrıca bu sürecin dışında hafta sonları, resmi tatiller, özel günler gibi zamanlarda da bu işlemi yapıp profilinizde ki bilgileri detaylıca yönetebilirsiniz.

my-bussiness-yararlari-1024x448.jpg (1024×448)

Google Benim İşletmem’de Covid-19 sebebiyle bir çok firma mekanını Google aramalarında kapalı göstermek için çalışma saatlerini kaldırıyor ya da siliyor. Bu durum Google Benim İşletmem’de firmanızın eksik bilgi giriş sorununu ortaya çıkarabilir ve çalışma saatlerini girmemeniz mekanı kapalı olarak göstermez. Sadece işletmenizin hizmet saatlerini eksik olarak gösterir. Aşağıda belirtilen yöntemle hizmet saatlerinizi silmeden mekanın nasıl kapalı görüntüleneceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşletmemin Çalışma Saatlerini Değiştirmeden Google Business Profilimde İşletmemi Nasıl Kapalı Olarak Gösterebilirim ?
Google My Business profilinizde ilk hesap oluşturma esnasında çalışma saatlerinizi eklediyseniz , aşağıda ki ilgili adımları uygulayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Öncelikle buraya tıklayarak Google Business‘a giriş yapalım.

a) İlgili profil bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra İşletme Profili yönetim konsolu ekranımızda bulunan ‘Bilgi‘ sekmesine tıklayalım.

11858 teknik destek

b) Bilgi Menüsünde bulunan çalışma saatleri kısmının altında bulunan ‘Özel Çalışma Saatleri Ekle’ kısmına tıklayalım.

c) Yeni açılan pencerede bulunan “Yeni Tarih Ekle” sekmesine tıklayın. Açılan pencerede ki takvim panelinden işletmenizin kapalı olduğu tarihi seçip daha sonra “Açık” ibaresi olan butona tıklayarak kapalı konuma gelmesini sağlayalım , daha sona ekranın sağ alt kısmında bulunan ‘Uygula’ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayalım.

İşletmeniz eğer birden fazla gün kapalı kalacaksa kapalı olacak tarihleri tek tek seçerek işlem adımlarını uygulamanız gerekiyor , işlem adımlarından sonra ‘Uygula’ diyerek işletmenizin çalışma saatlerini düzenleyebilirsiniz , ayrıca işlem yaptıktan sonra her ihtimale karşı ‘Google‘da işletme profilinizi aratarak durumu kontrol etmenizi öneririz .

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik daha fazla teknoloji içerikleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikInstagram’ın Profesyonel Kontrol Paneli, İşletmenizi Güçlendirmeye Nasıl Yardımcı Olabilir?
Sonraki İçerikWox: MacOS Tarzı Arama Kutusu (Windows)
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.