Ana Sayfa Destek Gmail’de Otomatik Yanıt Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

Gmail’de Otomatik Yanıt Nasıl Etkinleştirilir? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Dünyada kullanım oranı en yüksek e-posta platformlarından biri olan Gmail’de, e-posta gelen kutunuzla ilgilenemediğiniz dönemlerde sistemin sizin adınıza otomatik olarak cevap vermesini istemeniz durumunda, yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Özellikle iş dünyasında çeşitli sektörlerde oldukça yoğun bir kullanım oranına sahip olan Gmail platformunda, uzun süreli tatile çıktığınız ve e-posta gelen kutunuzla ilgilenemediğiniz dönemlerde, otomatik posta yanıtlama sistemi gerçekten işinize yaracak.

Gmail’de otomatik yanıtlama sistemini aktifleştirmek için öncelikle Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.

Daha sonra ana ekranda sağ üstte bulunan dişli işaretine tıkladıktan sonra Ayarlar menüsüne giriyoruz.

Sonraki adımda açılan Ayarlar menüsünün en alt kısmına iniyoruz.

Son olarak bu bölümde bulunan Otomatik yanıtlama bölümünden, gelen kutusuna düşen e-postalara otomatik olarak gönderilecek mesajın başlangıç ve bitiş tarihini belirledikten sonra iletimizin konusunu ve içeriğini de düzenleyerek en altta bulunan Değişiklikleri Kaydet butonuna basıyoruz. Bu işlemlerin ardından seçili tarihler arasında gelen kutumuza düşen e-posta iletilerine kendimizin belirlediği konu ve içeriğe sahip cevap postası otomatik olarak gönderilecektir.

Ayrıca bütün bunlara ek olarak otomatik yanıt sistemini dilersek gelen kutumuza düşen tüm e-posta iletilerine cevap olarak gönderilmesini sağlayabiliyorken, istersek de otomatik cevap sistemini yalnızca kişi listemizde ekli olan kullanıcılar için veya şirket grubumuzda yer alan kullanıcılar için aktifleştirerek düzenleyebiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.