Kuruluşlar hala Windows 11’e hazırlanmaya başlamadılar. Peki işyeri bilgisayarı windows 11 almaya hazır mı?

Şirket bilgisayarlarının yalnızca küçük bir yüzdesi yeni işletim sistemiyle uyumludur.

TPM eksikliği nedeniyle %10’dan fazlasının tamamen değiştirilmesi gerekecektir. Yaklaşık 5 cihazdan 1’inin daha fazla depolama alanı ile yükseltilmesi gerekecek.

Windows 11’in dünya çapındaki işletim sistemi sahnesinde ilk büyük çıkışını yapmasından bu yana çok şey değişti. Beş ay sonra buradayız ve işler Microsoft’un en son kreasyonunu aramaya başlıyor.

Riverbed tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Windows 11’e hazır olup olmadıklarını değerlendirmek için iki milyondan fazla kurumsal cihazın sistemleri analiz edildi.

11858 teknik destek

Herkesin uyum sağlamak için bolca zamanı olmasına rağmen, işletim sisteminin cihaz gereksinimleri birçok şirket için geçişi zorlaştırıyor.

Kurumsal bilgisayarlarının %20,75’inde hala TPM yok

İnsanları Windows 11’e yükseltmekten hala neyin alıkoyduğunu kendinize soruyorsanız, sorunuzun yanıtı var.

Elbette, bazıları işletim sisteminin önceki sürümlerine gurur veya yeninin korkusuyla bağlı kalır, ancak ana neden hala mevcut donanımı yükseltmekle sıkı bir şekilde bağlantılıdır.

Bu son rapor, %19,45 olan neredeyse beş bilgisayardan birinin hala minimum 64 GB depolama gereksinimine sahip olmadığını ortaya koyuyor.

Beş cihazdan bir diğeri, %20,75, yükseltme için gerekli olan TPM gereksinimlerini karşılamıyor.

Bunların yarısının, %10.04’ün, TPM 2.0 eksikliği nedeniyle tamamen değiştirilmesi gerekeceğini unutmayın. Bu nedenle, bu makineler muhtemelen Ryzen 1000 serisi veya Intel 6./7. nesil ve daha eski işlemcileri çalıştırıyor.

000801 21 03 2022 09 34

%22,29’luk bir yüzde olan dört işyeri bilgisayarından birinden daha azı Windows 11’e yükseltilebilir ve bunun yaklaşık yarısının, yani %12,23’ünün tamamen değiştirilmesi gerekecektir.

İşyeri Bilgisayarı Windows 11 Almaya Hazır

Bu çalışmanın yayıncısı ayrıca şunları doğrulamaktadır:

 • Windows 11’in faydaları açık olsa da, bazı cihaz gereksinimleri
  geçişi zorlaştıracaktır. Bugün kullanılmakta olan cihazların üçte birinden fazlası
  Windows 11 çalıştıramaz
 • Bugün kullanılan cihazların %23’ü Windows 11’i çalıştıracak şekilde yükseltilebilir, ancak %12’sinin
  tamamen değiştirilmesi gerekecektir.
 • Güvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0 gereksinimi,
  cihaz değiştirmenin önde gelen sürücüsüdür. TPM 2.0 eksikliği nedeniyle cihazların %10’unun değiştirilmesi gerekecek ve Windows 11’e geçmeden önce
  TPM 2.0’ı çalıştırmak için başka bir %11’inin yükseltilmesi gerekecek.
 • Windows 11
  geçiş için minimum 64 GB kullanılabilir depolama alanını karşılamak için yaklaşık 5 cihazdan 1’inin daha fazla depolama alanıyla yükseltilmesi gerekecek.
 • Küçük işletmeler, Aralık
  ayının başından itibaren uzaktan çalışmanın payında %19’luk bir artışla Omicron varyantına daha hızlı ve daha sert bir yanıt verdi.
 • Omicron varyantından önce, Avrupa’da uzaktan çalışmanın payı pandeminin
  başlangıcından bu yana ilk kez %60’ın altına düşmüştü.

Şirketlerin böyle bir hamleden önce ileriyi düşünmesi ve. Windows 11’e geçişten önce cihaz filolarını kapsamlı bir şekilde analiz etmesi gerekiyor.

Windows 11’in yaygın bir şekilde kullanıma sunulmasından önce uygulama performansının derinlemesine test edilmesi de önerilir.

Düzenli işletim sistemi güncellemelerinin cihaz. Ve uygulama performansı üzerindeki etkisini gözden kaçırmayın ve esnekliği korumaya odaklanın.

Siz ve şirketiniz Windows 11’e başarıyla yükseltebildiniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyiminizi bizimle paylaşın.