Jabra Elite 7 Pro ile birlikte piyasaya sürülen Jabra Elite 7 Active, kendilerini ideal egzersiz kulaklığı olarak konumlandırıyor. Jabra Elite 7 Pro’nun temel işlevlerinin çoğuna sahipler ve spor yapan kalabalığı memnun etmek için bazı küçük değişiklikler yapıldı. Fiyat rekabetçi olsa da, piyasa gerçek kablosuz kulaklıklarla dolup taşıyor. Jabra Elite 7 Active diğerlerinden farklı mı?

Kimler almalı?

  • Egzersiz meraklıları, Jabra Elite 7 Active’in tam oturan ve su geçirmez tasarımını takdir edeceklerdir.
  • Gerçek kablosuz kulaklık arayan herkes, bu çok yönlü performansı birkaç önemli dezavantajla değerlendirmelidir.

jabra elite 7 1

Jabra Elite 7 Active’i kullanmak nasıl bir şey?

Hem Jabra Elite 7 Active kulaklık başlıkları hem de şarj kutusu küçük ve hafiftir ve cebe ya da spor çantasına atılabilecek kadar sağlamdır. Kulaklık başlıkları, hoş bir “klik” sesiyle kapanan şarj kutusuna manyetik olarak yerleşir. Mono modda dinlemek için kılıfından bir kulaklığı çıkarın, telefonunuza bağlanacaktır.

Kulakiçi kulaklıkların şekli, kulak uçlarını kulak kanalının derinliklerine yönlendirir. Bu, sesin içeri girmesini veya çıkmasını engelleyen sıkı bir sızdırmazlık oluştururken, bazı rahatsızlıklara neden olur. Jabra bunu bir basınç tahliye deliği ile azaltmaya çalışır. Ancak daha hassas dinleyiciler yine de kulak üstü veya kulak üstü kulaklıkları tercih edebilir . Her iki kulaklıkta da düğmeyi çalıştırırken dikkatli olun: düğmeye basmak, kulaklığı kulağınızın daha derinlerine itecektir.

jabra alite 7 2

Jabra’nın “ShakeGrip teknolojisi” adını verdiği silikon kauçuk malzeme, daha fazla tutuş sağlamak için kulaklıkları kaplar. Bu yaklaşım, kulak ucu kanatlarını veya diğer egzersiz kulakiçi kulaklıklarının saran tasarımını kullanmak kadar güvenilir olmasa da, yumuşak mat kaplama ve kulak kanalının içine derin yerleştirme, çoğu egzersiz için güvenli bir uyum sağlar.

Elite 7 Active su geçirmez mi?

IP57 toza ve suya dayanıklılık ile bu kulaklıklar neredeyse her macerada hayatta kalır.

Okumaya devam edin: Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Nasıl kontrol edersiniz?

Kulaklıktaki düğmeler müzik çalmayı, aramaları yanıtlamayı veya sanal asistanları başlatmayı kontrol eder. Jabra Sound+ uygulamasından Alexa, Google Assistant (Android’de) veya Siri (iOS’ta) arasından seçim yapabilirsiniz. Uygulama ayarlarında, hangi tuş kombinasyonunun müziği çalacağını/duraklatacağını veya aramaları cevaplayacağını/reddeteceğini de seçebilirsiniz.

Pil ömrü ne kadardır?

Jabra, kulaklıkların tek bir şarjla sekiz saat sürdüğünü ve şarj kutusu dahil toplam 30 saate kadar çalma süresi sürdüğünü iddia ediyor. ANC maksimuma ayarlı olarak 75dB(SPL)’de sürekli çalma testimizde, kulaklıklar yedi saat on dakika sürmüştür. Bu, bu kategorideki kulakiçi kulaklıklar için ortalamanın biraz üzerindedir. Ve kulakiçi kulaklıkların tam bir gün boyunca düzenli kullanımda kalmasını sağlar.

Beş dakikalık hızlı şarj, bir saatlik oynatma süresi sağlarken, kasayı ve kulaklıkları tamamen şarj etmek 150 dakikaya kadar sürer. Kılıf, kablosuz şarjı destekler veya USB-C üzerinden geleneksel şekilde şarj edebilirsiniz.

jabra elite 7 3

Hangi Bluetooth kodeklerini destekler?

Jabra Elite 7 Active özelliği, AAC ve SBC Bluetooth codec bileşenlerini destekler. AptX, AAC ve SBC gibi üst düzey Bluetooth kodekleri için desteğin çoğu cihazda yeterince iyi çalıştığını görmek isteriz. Apple cihaz kullanıcıları AAC’den en fazla faydayı elde edecekler. Android cihaz sahipleri ise bağlantı sorunları yaşarlarsa geliştirici ayarlarında SBC’ye geçmeyi denemeliler.

Bluetooth 5.2 bağlantısı, on metrelik bir kablosuz menzile kadar sabittir ve Jabra Elite 7 Active’in yeni gelen daha düşük gecikmeli LC3 ses codec bileşenini desteklemesine izin vermelidir.

En son ürün yazılımıyla güncel olduğunuz sürece, bu kulaklıklarla çok fazla bağlantı sorunu yaşamamalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Elite 7 Active, Bluetooth çoklu noktasını destekler. Bu nedenle farklı cihazlar arasında geçiş yapmak da oldukça sorunsuz olmalıdır.

 

 

Son Güncelleme 3 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez