Telegram Grup ve Kanallarını Nasıl Bulabiliriz? Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenilir. Anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir.  Sosyal ağ hem mobil hem masaüstü destekli bir çalışma alanına sahiptir.

Uygulama sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile kişilerin mesajlarını görememek te bu da telegramın ne kadar güvenilir bir uygulama olduğunu ortaya sermekte.

Telegram içerisinde barındırdığı bir çok özelliği ile beraberinde rakip uygulamalara meydan okuyor.

Bu makalemizde Telegram için sık sorulan Telegram grup ve kanallarını nasıl bulcağız bu sorumuzun yanıtına ulaşmaya çalışacağız.

Telegram grup ve kanalları çok fonksiyonludur. Erişim ve kullanım kolaylığı ile beraber kullanım alanlarımıza yönelik bir çok konuda destek görebiliriz. Peki grup ve kanalları nasıl bulabiliriz bunların depolandığı bir alanmı var? Fakat Bazı siteler bu tür grupların linklerini sitlerinde bulundurabiliyor. Mesela Telegram müzik grupları  bir Google araması yaptığımızı düşünelim ve karşımıza bu tür grupların linklerini tek bir alanda bulabileceğimizi göreceğiz.

Bu örneğin dışında yapabileceğimiz en iyi şey arama ( search ) bölümünü kullanmak olacaktır.

11858 teknik destek

Telegram amama bölümleri bilgisayar üzerinde (bul) mobil üzerinde ise  (büyültrç) simgesi ile görünecektir.

Ancak Arama bölümünde yapacağımız işlem ilgi alanlarımıza yönelik aramalar olacaktır.  Örneğin borsa ile ilgileniyorsak arama bölümüne Shiba hakkında Türk kanal ya da grupları var mı diye merak ediyoruz. Tam da bu noktada arama kısmına shibaturkiye, shibabsctr gibi arama sözcükleri yazabiliriz.

Yukarıda söz ettiğimiz arama biçimi genel grup ve kanallar içindir. Grup ve kanallar iki tür olarak ayrılmaktadır. Ancak  Bunlar Genel ve Özel şeklindedir. Özel olanlar gizlidir ve davet bağlantıları bulunur. Eğer birisi bize kanal ya da grubun davet bağlantısını gönderirse bağlantıya tıklayarak kanal veya gruba üye olabilir. Gizli gruplar arama bölümünde görünmezler.

Grup ve kanalları bulmanın bir diğer yöntemi ise kişi  ya da kurumların sosyal medya aracı ya da sitelerinde Telegram bağlantısına yer vermeleridir.