Ana Sayfa Destek Binance TR nedir? Binance ile Binance TR farkı

Binance TR nedir? Binance ile Binance TR farkı

0
11858 teknik destek

Binance TR nedir? Binance ile Binance TR farkı

Binance TR, Binance tarafından kurulan ve aynen Binance gibi güvenli, komisyon oranı düşük bir kripto para borsası.

Ayrıca aynen Binance’te olduğu gibi Binance TR kullanıcılarının kripto paraları, kripto para sigorta fonu (SAFU) ile daima güvence altında.

Binance TR’nin arkasında Binance ve Binance’in Türkiye’de kurduğu BN Teknoloji A.Ş. bulunuyor. Zaten Binance varken Binance TR neden kuruldu sorusunu soruyor olabilirsiniz.

Binance şirket olarak Türkiye’de kurulu bir borsa olmadığı için Türkiye’deki kullanıcıların banka hesabından para yatırması mümkün değildi.

Bu yüzden Binance, Türkiye’de Binance TR adında ayrı bir borsa kurarak kullanıcılara direkt TL yatırıp çekme olanağı sağladı.

Binance TR’de komisyon oranı %0.10. Ancak %10 komisyon indirimli hesap açarak %0.09 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz. Bu da Binance TR’yi Türk Lirası çiftlerinde en düşük komisyon oranlı borsa yapıyor.

Ayrıca hesabınızda BNB tutarak komisyonları BNB ile ödeyebilir ve ekstra %25 komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Bu şekilde %0.0675 komisyon oranından işlem yapacaksınız.

Binance TR’de 30 Haziran 2021’e kadar Türk Lirası işlem çiftlerinde piyasa yapıcı komisyon oranı sıfır. Binance TR ve Binance hesaplarınız arasında hiçbir transfer ücreti ödemeden kripto para transferi de yapabilirsiniz.

Binance TR hesabı nasıl açılır? (%10 komisyon indirimli)

Binance TR’ye kayıt olmak çok basit. Aşağıdaki adımları takip ederek %10 komisyon indirimli Binance TR hesabınızı açabilirsiniz.

Binance’te maksimum komisyon indirimi %20 iken Binance TR’de alabileceğiniz maksimum komisyon indirimi %10.

Adım 2: Binance TR kayıt formunu doldurun

Kayıt formuna e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Daha sonra sözleşmeye tik koyup ”hesap oluştur” butonuna tıklayın.

Binance hesabınız varsa aynı email adresini kullanabilirsiniz. İki platform birbirinden farklı olduğu için aynı bilgileri kullanmanız sorun teşkil etmiyor.

 

Adım 3: Binance TR e-posta adresinizi doğrulayın

E-posta adresi ve şifrenizi girip ”hesap oluştur” butonuna tıkladıktan sonra e-posta adresinize bir kod gelecek.

Gelen kodu e-posta doğrulama kodu alanına girin. Ardından Binance TR hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

 

Açtığınız Binance TR hesabınızda %10 komisyon indirimli şekilde al sat yapabilirsiniz. Ayrıca Binance‘i kullanıyorsanız Binance hesabınızdan Binance TR hesabınıza transfer ücreti olmadan coin aktarabilirsiniz.

Aynı şekilde Binance TR’ye para yatırdıktan sonra aldığınız kripto paraları Binance hesabınıza transfer ücreti olmadan aktarabilirsiniz. Transfer ücreti Binance hesabınıza geri iade ediliyor.

Henüz bir Binance hesabınız yoksa aşağıdaki linke tıklayarak komisyon indirimli Binance hesabınızı açabilirsiniz.

%20 komisyon indirimli Binance hesabı açmak için: Binance’e kayıt ol (ekstra %25 indirim için hesabınızda BNB tutun)

Ayrıca resimli anlatım içeren aşağıdaki rehbere giderek de toplamda %45 komisyon indirimli Binance hesabı açabilirsiniz:

Ayrıca bir Binance hesabı açmalı mıyım veya Binance TR’yi mi yoksa Binance’i mi kullanmalıyım diye düşünüyorsanız aşağıdaki içerikte sorunuzun cevabını bulabilirsiniz:

Binance TR hesap doğrulama / kimlik doğrulama

Binance TR hesabınızda TRY yatırma / çekme işlemleri ve kripto para işlemleri için hesabınızı ikinci seviyeye doğrulamanız gerekiyor.

Güncelleme: Binance TR’de artık seviye 1 doğrulama ile TL yatırma/çekme işlemleri yapabilir ve kripto para yatırabilirsiniz. Kripto para çekme işlemi için ise seviye 2 doğrulama işlemini tamamlamanız gerekiyor.

Binance TR’da sağ üst kısımdan ”doğrulama” sayfasına geldiğinizde mevcut limitlerinizi görebilir ve hesap doğrulama işlemini başlatabilirsiniz.

Hesabınızı ikinci seviyeye doğruladığınızda kripto para çekim limitiniz 50 BTC olacak. Günlük TL yatırma limiti 800.000 TL. Günlük TL çekme limiti ise 200.000 TL.

Güncelleme: Şu an günlük para yatırma ve çekme üst limiti 1 milyon TL.

 

”Doğrula” butonuna tıklayarak Binance TR kimlik doğrulama işleminizi başlatabilirsiniz. İlk adımda sadece kimlik bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Bu şekilde hesabınızı 1. seviyeye doğrulayabilirsiniz.

 

Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra Binance TR hesabınız 1. seviyeye doğrulanmış olacak. Seviye 2 kısmında ”doğrula” butonuna tıklayarak hesabınızı ikinci seviyeye doğrulayabilirsiniz.

 

İkinci adımda kimlik fotoğrafı ve selfie isteniyor. İşlemi dosya yükleyerek veya telefon / bilgisayar kamerasından anlık olarak yapabilirsiniz.

Bu işlem ardından bilgileriniz incelenecek ve hesabınız kısa süre içerisinde ikinci seviyeye doğrulanacak.

 

Binance TR para yatırma

Binance TR hesabınızı birinci seviyeye doğruladıktan sonra Binance TR’nin Ziraat Bankası veya VakıfBank hesaplarına havale veya EFT ile para yatırabilirsiniz.

11858 teknik destek

Burada dikkat etmeniz gereken VakıfBank’a sadece ”havale” yapabilirsiniz. Yani VakıfBank’a para yatırmak için VakıfBank hesabınızın olması gerekiyor. Ziraat Bankası’na ise tüm bankalardan para transfer edebilirsiniz.

Binance TR’ye TL yatırmak için öncelikle cüzdan menüsünün altında bulunan ”yatırma” sayfasına gelin.

 

Örneğin Ziraat Bankası’na veya diğer bankalar seçeneğine tıkladığınızda transfer yaparken girmeniz gereken hesap adı ve IBAN bilgilerini bulabilirsiniz.

Karışıklığı önlemek için Binance TR’ye diğer bankalar seçeneği eklendi. Diğer bankalar seçeneğindeki IBAN ile Ziraat Bankası IBAN adresi aynı.

 

Bu bilgileri kullanarak aynen Türkiye’deki diğer kripto para borsalarına para yatırdığınız şekilde Binance TR’ye para yatırabilirsiniz.

Binance TR’ye para yatırırken aynen diğer borsalarda olduğu gibi benzer şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.

Sadece size ait banka hesabından Binance TR’ye para yatırabilirsiniz. ATM veya kredi kartı ile Binance TR hesabınıza para yatıramazsınız.

Banka hesabınızda transfer yaparken TRY yatırma kısmında görebileceğiniz hesap adı ve IBAN bilgisini girip, Binance TR hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Binance TR’ye para yatırırken artık açıklama (referans) kodu eklemeniz gerekmiyor. Kendinize ait banka hesaplarından açıklama kodu eklemeden doğrudan para yatırabilirsiniz.

Ad soyad ve TC kimlik numarası gibi banka hesabınızdaki bilgiler Binance TR hesabınız ile eşleştiği için yatırdığınız para otomatik olarak hesabınıza tanımlanıyor.

Kullandığınız bankada transfer yapmak için açıklama kodu girmeniz gerekiyorsa istediğiniz bir şey girebilirsiniz.

Örneğin Ziraat Bankası kullanıyorsanız internet bankacılığı veya mobil uygulamada havale kısmına gelip Binance TR’nin Ziraat Bankası bilgilerine para aktarabilirsiniz.

Binance TR hesabınıza para yatırmak için tek ihtiyacınız olan şey TRY yatırma sayfasında bulabileceğiniz hesap adı ve IBAN bilgisi.

VakıfBank hesabınız varsa yine aynı şekilde internet bankacılığı veya mobil uygulamada havale kısmına gelip Binance TR’ye para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ve VakıfBank haricinde diğer bankaları kullanıyorsanız Binance TR’nin Ziraat Bankası / diğer bankalar bilgilerine EFT transferi yapabilirsiniz.

EFT transferi hafta içi işlem saatleri içerisinde gerçekleştiği için hafta sonu yaptığınız para yatırma işlemleri pazartesi günü hesabınıza geçecektir.

Binance TR minimum para yatırma

Binance TR’ye para yatırırken herhangi bir minimum para yatırma limiti bulunmuyor.

Günlük para yatırma üst limiti olan 1 milyon TL’yi dikkate alarak Binance TR’ye istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz.

Binance TR’deki minimum emir miktarını ve kripto paralardaki minimum çekme tutarını düşünürsek en az 100 TL yatırmanız daha iyi olacaktır.

Binance TR anlaşmalı bankalar

Binance TR, Ziraat Bankası ve VakıfBank ile çalışıyor.

Binance TR’nin Ziraat Bankası bilgilerine tüm bankalardan EFT transferi ile para yatırabilirsiniz.

Binance TR’nin VakıfBank hesabına ise kullandığınız VakıfBank hesabından havale yöntemi ile para gönderebilirsiniz.

VakıfBank sadece havale transferlerini kabul ediyor. Dolayısıyla başka bir banka kullanıyorsanız Binance TR’nin Ziraat Bankası hesabına EFT veya havale ile TL göndermelisiniz.

Binance TR hafta sonu para yatırma

Ziraat Bankası veya VakıfBank hesabınız varsa Binance TR’ye hafta sonu para yatırabilirsiniz.

Başka bankaları kullanıyorsanız Binance TR’nin Ziraat Bankası hesabına yapacağınız EFT işlemleri pazartesi günü işlem saatleri içerisinde hesabınıza geçecektir.

Ziraat Bankası hesabınız varsa Binance TR’nin Ziraat Bankası hesabına 7/24 havale ile para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Aynı şekilde VakıfBank hesabınız varsa Binance TR’nin VakıfBank bilgilerine 7/24 havale yapabilirsiniz. VakıfBank’a başka bankalardan EFT ile para yatırmanız mümkün değil.

Binance TR komisyon oranları

Binance TR’de alım satım komisyon oranı aynen Binance’te olduğu gibi %0.10. Ancak hesabınızı yukarıdaki adımları takip ederek açtıysanız %10 komisyon indirimi ile %0.09 komisyon ödeyeceksiniz.

Ayrıca Binance TR hesabınızda BNB tutarak al sat yaptığınızda komisyonun BNB olarak kesilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ekstra %25 komisyon indirimi kazanacaksınız.

Böylece Binance TR’de %0.0675 komisyon oranından al sat yapabilirsiniz. Bu oran Paribu ve BtcTurk gibi Türkiye’deki diğer borsalara kıyasla çok daha avantajlı.

Eğer TRY çiftlerinde son 30 gündeki işlem hacminiz 1 milyon TL’yi aşıyorsa temel komisyon oranlarınız aşağıdaki şekilde düşüyor. Bu oranlara %10+%25 komisyon indirimi dahil değil.

Dolayısıyla hesabınızı komisyon indirimi ile açtıysanız ve BNB tutarsanız çok daha düşük komisyon ödeyeceksiniz.

 

Türk Lirası işlemlerine gelirsek aynen diğer kripto para borsalarında olduğu gibi Türk Lirası yatırma ücreti bulunmuyor.

Türk Lirası çekme ücreti ise 3 TL. (30 Haziran 2021’e kadar Türk Lirası çekme ücreti sıfır.)

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1960 Oylamalar · 1960 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikFacebook Hikaye Ayarları
Sonraki İçerikAndroid Telefonda Yer Açmanın Yolları

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.