Microsoft Teams , profesyoneller için görüntülü aramalar ve işbirliğine dayalı uzaktan çalışma için en iyi araçlardan biridir.

Aktivite durum sistemi, bir aramayı yanıtlamaya uygun olup olmadığınızı. Veya meşgul olup olmadığınızı göstermenin mükemmel bir yoludur. Ancak, her zaman olması gerektiği gibi çalışmaz ve bilgisayarınızın başında olsanız bile sizi Uzakta olarak gösterir. Microsoft Teams durumunuzu nasıl etkin tutacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows da Microsoft Teams ne kadar süre etkin kalır?

Microsoft Teams , sistemin boşta olduğunu algıladığında veya uyku. Moduna girdiğinde durumunuzu otomatik olarak  Uzakta olarak değiştirir. Bazı kullanıcılar, programı aktif olarak kullanmıyorsanız veya beş dakika sonra arka planda çalışıyorsa, durumunuzu da değiştirdiğini fark eder. İkincisi, Teams’in kurumsal/işletme sürümünü kullananları etkileyen bir sorundur.

Durumunuzu Microsoft Teams ‘de aktif tutun

microsoft teams 1

Durumunuzu Microsoft Teams’de etkin tutmak için sisteminizin boşta. Veya uyku moduna geçmesi için geçen süreyi değiştirin. Ayarlar–>Sistem–>Güç ve pil seçeneğine gidin  ve Ekran ve uyku seçeneğine tıklayın Takılıyken veya pil gücü açıkken ekranınızın ne zaman kapanacağını ve sistemin ne zaman uyku moduna geçeceğini çok saatlik artışlarla veya  Asla olarak değiştirebilirsiniz .

microsoft teams 3microsoft teams 2

Microsoft Teams’de aktif durumunuz için bir süre belirleyebilirsiniz. Programı açın ve sağ üst köşedeki profil fotoğrafınızı veya simgenizi tıklayın. Mevcut durumunuzu ve ardından Süre ‘yi tıklayın . Süreyi birkaç saate, bir güne veya tüm haftaya kadar ayarlayabilirsiniz. Ayrıca özel bir zaman ayarlayabilirsiniz.

Ancak, bu yöntemle Uygun durumunu durum olarak ayarlama seçeneğiniz yoktur . Olasılıklar arasında meşgul, uzakta görün, çevrimdışı görün, rahatsız etmeyin ve hemen geri dönün .

Aktif durumunuz otomatik olarak  Uzakta olarak değişirse, ancak insanlara uygun olduğunuzu bildirmek istiyorsanız, bir durum mesajı ayarlayabilirsiniz. Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınızı veya simgenizi tıklayın ve Durum mesajını ayarla ‘yı tıklayın . Bir mesaj yazın ve durum için bir süre belirleyin.

Microsoft Teams durumunuzu  Kullanılabilir olarak tutmanın kolay bir yolu yoktur . Kullanıcılar, sistemin uyku moduna geçmesini durdurmak için fareyi bir analog saatin veya bir bardağın üzerinde tutmak gibi geçici çözümler bulmuşlardır.