Epson L6490 Yazıcı ilk çalıştırma

Bu yazımızda sizlere Epson L6490 yazıcı kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile bilgi veriyoruz.

Ev ofisler ve küçük işletmeler için tasarlanan Epson L6490, özellik açısından zengin ve faks özellikli A4 yazıcı, sayfa başına oldukça düşük maliyetlerle ultra yüksek baskı hızları sunar. 250 sayfalık ön kâğıt tepsisi, 6,1 cm LCD dokunmatik ekran ve 35 sayfalık otomatik belge besleyici sayesinde kesintisiz baskı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mürekkep tanklarını doldurmak, ağzı kapanan, sezgisel ve elleri kirletmeyen mürekkep şişeleri sayesinde oldukça kolaydır. Epson’un eşsiz Isısız PrecisionCore Teknolojisi, daha fazla güvenilirlik, daha az kesinti süresi ve çevresel etkiyi en aza indirme özellikleri sunar. Isınma süresi olmadığı için ilk sayfayı hızla (yaklaşık 7 saniye) yazdırılır.

Dakikada en fazla 37 sayfa siyah 23 sayfa renkli çıktı alabildiğini söylenilse de yazdırmak istediğiniz içeriğe büyük farklılıklar gösterebiliyor.

Mürekkepleri kendiniz rahatça doldurabilir ve kurulumunu da kolayca yapabilirsiniz. Bu yazımızda Epson L6490 yazıcı kurulumu nasıl yapılır detaylarını anlatıyoruz.

Epson L6490 Yazıcı Kurulumu

Öncelikle yazıcıyı düz bir zemine yerleştiriniz. Yazıcı üzerinde bulunan mavi koruma bantlarını çıkarınız.

Yazıcının ön kısmında yer alan kapağı anahtar kısmından açarak yukarı kaldırınız. Kapağı en üste kadar kaldırdığınızda üst kısmında kapağın takılıp yukarıda asılı kalabileceği bir mekanizma bulunmaktadır. Bu şekilde kapağı açık bir konuma getiriniz.

Epson L6490 Yazıcı Kurulumu için ön hazırlık
Epson L6490 Yazıcı Kurulumu İçin İlk Hazırlık

Bu bölümün içerisinde yer alan film kablolara kesinlikle dokunmayınız ve çıkarmaya çalışmayınız. Bu bölümde de yer alan mavi koruma bantlarını çıkarınız. Tekrar kapağı kapatıp yerine oturtabilirsiniz.

Sağ alt kısımda yer alan mürekkep tanlarının kapağını açıp teker teker şişeleri ters çevirmek suretiyle mürekkep dolumu yapınız. Şişeleri kesinlikle sıkmayın ve çalkalamayınız. Dolum tamamlandıktan sonra kapaklarını tamamen kapattığınıza emin olunuz.

Daha sonra güç butonuna basarak cihazı çalıştırınız. Ekranda dil, bölge ve saat seçeceğiniz bölüm gelecektir. Seçimleri yaptıktan sonra panelin sağ tarafında yer alan soru işareti (?) simgesine 5 saniye boyunca basılı tutunuz. Daha sonra tamam butonuna tıklayınız.

Epson L6490 yazıcı ekranı
Epson L6490 Yazıcı Kurulumu Panelden Kontroller

Ardından yazıcınız yaklaşık 11 dakika boyunca ilk çalıştırmaya hazırlanacaktır. Bu süre zarfında kesinlikle yazıcıyı kapatmayınız ve ön kapağını açmayınız. Daha sonra ekranda işlemin bittiğine dair bilgi gelecektir. İlk test sayfasını yazdırabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden kurulum yapılması için de Epson L6490 Driver sayfası üzerinden sürücüleri indirebilirsiniz. Daha sonra indirdiğiniz sürücünün kurulumu başlatınız. Eğer Wi-Fi üzerinden kurulum yapacaksanız kablosuz seçeneğini eğer yazıcı kablonuz var ise de kablolu olarak ilerleyebilirsiniz.

Böylece sizlere Epson L6490 yazıcı kurulumu nasıl yapıldığına dair bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: