Ana Sayfa Destek Bir yönlendiriciye VPN nasıl kurulur?

Bir yönlendiriciye VPN nasıl kurulur?

0
11858 teknik destek

Yönlendirici VPN , evinizin internet bağlantısını güvence altına almanın en kapsamlı yollarından biridir. Bağlantınızı kaynağında güvenceye alarak, herhangi bir insan hatasını ortadan kaldırabilirsiniz. Her zaman açık olacağını görerek, etkinleştirmeyi hatırlamanız gerekmez. Ayrıca, oyun konsolları ve akıllı TV’ler dahil olmak üzere VPN uygulamalarını yerel olarak desteklemeyen cihazları korumak için en iyi VPN’i kullanabileceksiniz.

Bununla birlikte, yükleme işlemi, PC veya mobil cihazlarda tipik istemcilerinden çok daha karmaşık olabilir. Bazı sağlayıcıların yönlendiriciler için özel uygulamaları olsa da, zor bir işlem olabilen manuel yükleme gerektirir.

Ayrıca, uyumlu bir yönlendiriciniz yoksa, sanal bir yönlendirici kurma zahmetinden kurtulabileceğinizi de belirtmekte fayda var .

Bir yönlendiriciye VPN kurmanın en kolay yolu nedir?

Genel olarak en iyi sağlayıcı için 1 numaralı seçimimiz olan aboneliğinizdir. VPN dünyasında benzeri olmayan özel bir yönlendirici uygulamasına erişmenizi sağlayacaktır.

Vpe’ye kaydolduktan sonra , uygulamayla uyumlu tüm yönlendiriciler için talimatları arayabilirsiniz. Bir tane varsa – veya özellikle bir tane satın alırsanız kurulum çok basittir.

Her yönlendirici için küçük değişiklikler olsa da, adımlar hemen hemen aynıdır. İlk olarak, belirli yönlendiriciniz için ExpressVPN’in donanım yazılımını indireceksiniz. Aktivasyon kodunuzu sakladığınızdan emin olun.

Ardından yönlendiricinizi açın  henüz internete bağlanmayın ve aygıt yazılımını yükleyin. ExpressVPN, tüm belirli yönlendiriciler için talimatlar sağlar. Ardından yönlendiriciyi yeniden başlatın.

VPN bağlantıları için ikincil bir yönlendirici kuruyorsanız, yeni yönlendiricinizi mevcut yönlendiricinize bir Ethernet kablosuyla bağlamanız gerekeceğini burada belirtmekte fayda var. Tek yönlendirici bir kurulum kullanıyorsanız bu adımı yok sayabilirsiniz.

Bundan sonra, cihazınızı kablo veya Wi-Fi aracılığıyla VPN yönlendiricisine bağlamanız gerekir. İşlemi tamamlamak için tek yapmanız gereken oturum açma bilgilerinizi girmek olan Express’in yönlendirici panosuna yönlendirileceksiniz ve işiniz bitti.

11858 teknik destek

Uygulama olmadan VPN nasıl kurulur?

Bir ExpressVPN planınız yoksa ve farklı bir sağlayıcı kullanıyorsanız, işler biraz daha zor olabilir. Ancak, güçlüklerden kaçınmak için Flash routers gibi bir sağlayıcıdan önceden bir yönlendirici satın almak iyi bir fikir olabilir. Bu, yeni yönlendiricinizi seçtiğiniz VPN için uygun bir aygıt yazılımıyla kurar ve çoğu VPN’nin indirimler ve fırsatlar sağlamak için bu şirketlerle ilişkileri vardır.

Bu, ExpressVPN’in uygulamasını kurmaktan bile daha kolaydır. Ancak oldukça maliyetlidir özellikle de sunulan daha iyi yönlendiricilerden birini istiyorsanız.

Aksi takdirde, hemen hemen her yönlendirici için farklı olan uzun bir süreçtir. Bu rotadan aşağı inmek istiyorsanız, VPN’nizin kullanma kılavuzunda verilen talimatlarını izlemenizi öneririz.

Yönlendiricime neden bir VPN kurmalıyım?

Örneğin, içeriğinizin çoğunu cihaz olmadan izlemek için bir oyun konsolu veya akıllı TV kullanıyorsanız. (Kullanıyorsanız, Fire Stick VPN kılavuzumuza bakın) Bir yönlendiricide VPN kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, bu cihazların VPN’leri yerel olarak desteklememesi ve bazı VPN’lerin bunlar için uygulamalar sunmasına dayanıyor. Bunların gerçek VPN’ler değil, yalnızca DNS sahtekarlığı araçları olmalarıdır.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikSamsung telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz?
Sonraki İçerikBilgisayarda WhatsApp Kurulumu ve Kullanımı

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.