Ana Sayfa Rehber En İyi 5 Visual Studio Code Teması

En İyi 5 Visual Studio Code Teması

0
11858 teknik destek

Eminiz ki gözlerinin ağrımasına engel olmak için birçok geliştirici koyu tema kullanmayı tercih ediyordur. Visual Studio Code’un varsayılan koyu teması (Dark+) pek çoğuna oldukça yeterli gelebilir fakat bazı kişiler de saatlerce ekranda gördükleri uygulamanın güzel, şık ve göze rahat gelmesini tercih ediyor. Biz bu makalede şıklığı tercih eden kitleye özel en iyi 5 Visual Studio Code temasını derledik.

1) Palenight

Palenight zarif ve şık, material temadan esinlenilmiş bir tema. Bu tema 3 farklı sürümle beraber geliyor, varsayılan hâli kontrastı minimal düzeyde tutacak şekilde tasarlanmış. Yine de siz eğer biraz daha karanlık olsun istiyorsanız Palenight (Mild Contrast) sürümünü de kullanabilirsiniz.

Palenight Theme – Visual Studio Marketplace

2) Dracula

Dracula teması aslında bu tarz işlerle uğraşan çoğu kişinin bildiği bir tema. Çünkü Dracula, bu makaleyi yazdığımız tarihte 181+ farklı uygulamada kendine has temalarını barındırıyor. Çoğu kişi bu tema setini bilse de herkes beğenmeyebiliyor, bunun sebebi de temanın koyu mor renk paleti yoğunluklu bir tasarıma sahip olması. Eğer bu tarz tasarımlar hoşunuza gidiyorsa çok şanslısınız çünkü bu tip bir tasarımı gün geçtikçe artan Dracula tema kütüphanesinin barındırdığı bütün uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Dracula Official – Visual Studio Marketplace

3) Material

Material UI, muhtemelen konu web ve mobil tasarıma geldiğinde akla gelen ilk şeylerden biridir.

Ama bu kadar da değil. Material UI aynı zamanda Visual Studio Code da dahil olmak üzere bazı platformları ve diğer uygulamaları da domine etmeye devam ediyor.

11858 teknik destek

Varsayılan

Açık

Koyu

Material Theme – Visual Studio Marketplace

4) Shades Of Purple

Bu tema ise ağırlıklı mor renk sevenler için, bahsedilecek pek özel bir yanı yok. Çoğunluklu kontrast renklerin birleşimi kullanılarak hoş ve şık bir tasarım elde edilmiş.

Shades of Purple – Visual Studio Marketplace

5) Horizon

Geldik sonuncusu ve benim favorim olan temaya. Horizon, zarifliği ve sadeliğiyle benim için öne çıkan temalardan biri olmuştu. Kullandıkça daha da çok alışmaya başladığım bu temayı insanlar görsün, keşfetsin istedim. Hem açık teması hem de koyu teması sadeliğini korurken benzersizliğini de öne çıkarmayı başarıyor. Eğer basit ve güzel bir tema arıyorsanız Horizon işinizi fazlasıyla görecektir.

Horizon Theme – Visual Studio Marketplace

11858 teknik destek

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikApple AirTag İncelemesi ve Cihaz Kullanımı
Sonraki İçerikAndroid 12 Geliştirici Önizlemesi 3, Pixel Cihazlar İçin Kullanıma Sunuldu

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.