Birkaç hafta içinde Google 2021 kapılarını açacak. Yine de sanal bir olay olacak ama teknoloji devi geçen yılki etkinliği salgın nedeniyle iptal ettiği için heyecanlıyız. Hala devam eden salgın var ama şirketler Yeni Normal’e doğru ilerliyor. Bu, etkinliklerin sanal olarak ve çevrimiçi yapılmasını içerir. Teknoloji konferansı başlamadan önce, Android 12 Geliştirici Önizlemesinin bir sonraki sürümünü yayınlayan Android geliştirme ekibi burada.

1 5

Android 12 Geliştirici Önizleme 3 olan hazır . Yayınlanan sürümlere yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor, böylece performans, güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda sistem daha iyi. Güncellenmiş sürüm, yeni bir uygulama başlatma deneyimi, kesin alarmlar için yeni izin ve yeni video ve kamera yetenekleri sunar.

Bu son sürüm olmayacak. Önümüzdeki aylarda, bir sürüm daha geniş bir kamu kullanımı için hazır olana kadar daha fazla Geliştirici Ön izleme sürümü Google tarafından tanıtılacaktır.

Android 12 Geliştirici Ön izlemesi 3, tüm uygulamalar için yeni bir uygulama başlatma animasyonu, geçiş ve bir açılış ekranı ile başlayan daha iyi kullanıcı deneyimi araçları sunar. Yeni deneyim de özelleştirilebilir. Pencerenin arka plan rengini kontrol edebilir, statik başlatıcı için simge veya animasyon kullanabilir, uygulamayı açmak için zamanlama yapabilir veya açık koyu modu ayarlayabilirsiniz. Bunun için yeni API’ler mevcuttur.

Yeni bir çağrı bildirim şablonu, daha kolay ön izleme ve yönetim sağlar. Bu, daha fazla taranabilirdik ve görünürlük sunar. Bir şablon, ister özel ister varsayılan olsun, birden çok eylemi destekleyebilir.

11858 teknik destek

2 5

Kesin alarmlara yeni izin verilir. Bu, pil etkilerini ve uyanmaları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Yönetmek için Doz ve Uygulama Bekletmeyi kullanmaktan çekinmeyin.

En son Android 12 sürümü daha iyi web bağlantısı sunar. Bazı değişiklikler, manuel onay veya Android Uygulama Bağlantıları aracılığıyla doğrulanmayan bağlantıların varsayılan olarak işlenmesini içerir. Ayarların “Varsayılan olarak aç” seçeneğini kontrol edin ve orada yeni bir Amaç göreceksiniz.

Diğer önemli özellikler arasında zengin dokunsal deneyimler, bilgilendirici dokunsal geri bildirim, ek, etkileyici efektler, oyun denetleyicilerinde bağımsız olarak çoklu ve farklı aktüatörler ve video kodlama iyileştirmeleri elde etmek için daha fazla araç mevcuttur. Ayrıca kamera satıcısı uzantıları, Dört bölmeli kamera sensörü desteği, daha hızlı makine öğrenimi, standartlaştırılmış GPU hesaplama, yerel çökmeler için daha iyi hata ayıklama ve daha esnek yedekleme yapılandırmaları bekleyebilirsiniz.