Ana Sayfa Uygulama En İyi 3 Spotify Alternatifi

En İyi 3 Spotify Alternatifi

0

Spotify herkesin gözünde genellikle en iyi müzik programı olarak görülüyor ama aslında ciddi bir rekabetle karşı karşıya. Müzik açlığımızı gidermek için Spotify gibi bir sürü çeşitli müzik uygulamaları var. Yeni bir şeyler denemeye hazırsanız, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görmek için aşağıda sıraladığımız en iyi 3 Spotify alternatiflerine bir göz atın.

1. Tidal

Tidal kendini “yüksek kalite” olarak tanımlayan bir müzik hizmeti. Ses kalitesinden ödün vermeyen geniş kapsamlı bir müzik uygulaması arayan ses tutkunlarına hitap eden, kayıpsız sıkıştırılmış ses sunan tek yayın hizmetidir.

70 milyondan fazla parçaya ek olarak, sanatçıların küratörlüğünü yaptığı istasyonların yanı sıra videolara ve canlı yayınlara da erişebilirsiniz.

Yükses ses kalitesiyle beraber aynı zamanda Tidal’in fiyatı da diğer müzik hizmetlerine kocaman bir fark atıyor. Premium fiyatı ayda 9,99₺ olup Hi-Fi (yüksek kalite 1411 kbps) fiyatı ise 19,99₺. Buna ek olarak 5 kişilik aile planı almak isteyenlere güzel bir haberimiz var. Aile planı sadece 14.99₺ (Hi-Fi aile paketi 29,99₺).

Bütün bu sebeplerden ötürü Tidal, listemizin 1. sırasında yer almayı hak ediyor.

2. Deezer

Deezer, Spotify’a en yakın uygulamalardan biri. Listemizdeki diğer müzik uygulamaları gibi Deezer da devasa bir müzik kütüphanesine sahip (56 milyondan fazla şarkı), radyo ve daha fazlası.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uygulamaya ilk kayıt olduğunuzda müzik alışkanlıklarınız, favori türleriniz ve beğendiniz artistleri seçiyorsunuz. Seçtiğiniz kriterlere göre size, sizin seveceğiniz tarzda şarkılar gösteriyor. Müzik zevkinize benzeyen parçaları listeleme konusunda çok başarılı olamasa da yine de sizin seveceğinizi düşündüğü bir oynatma listesi hazırlıyor.

Ücretsiz kullanıcılar yine reklamlara katlanmak zorunda kalacak, ayrıca müzikleri istedikleri kadar geçemeyecekler. Premium plan ayda 17,99₺ olup 320 kbps ses kalitesinde reklamsız müzik dinlemenize olanak sağlarken ayda 26,99₺’lik Deezer Hi-Fi planı ile 1411 kbps ses kalitesinde müzik oynatabiliyorsunuz (odyofiller için şiddetle tavsiye edilir)! Bunların yanı sıra aynı anda 6 kişiyle beraber kullanabileceğiniz Aile Planı da aylık 26,99₺.

3. Youtube Music

YouTube Music, hızlıca Spotify gibi en iyi müzik uygulamalarından biri haline geldi.

Youtube Music, en büyük plak şirketlerinden müzikleri bir araya getiriyor ve müzikleri yalnızca sizin müzik zevkinize göre ayarlamak için Google’ın yapay zeka öğrenimini kullanıyor. Ayrıca YouTube’da mevcut olan milyonlarca cover’ı, fan yapımı şarkıları ve daha fazlasını da içerisinde barındırıyor.

Ücretsiz kullanıcılar reklamlara katlanmak zorunda kalacak, ki bu yeterince adil, ancak daha sinir bozucu olan bir şey daha var, akıllı telefonlarda müzik dinlerken ekranınızı kapamanıza izin verilmiyor, aksi takdirde müzik de kesiliyor. Bu da, sizi premium sürümü almanıza teşvik eden durumlardan biri.

Youtube Music şu anda iOS ve Android sistemlerde kullanılabilir durumda. Uygulamayı reklamsız, ekran kapalı ve çevrimdışı dinleyebilmenizi sağlayan paralı sürüm için ayda 13,99₺ ödemeniz gerekiyor ki günümüz şartlarında bu oldukça kabul edilebilir bir fiyat.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA