E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali.
E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali. E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali aşamaları. Abone iptalleri.

E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali. E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali aşamaları. Abone iptalleri.

E-devlet üzerinde birbirinden farklı bir çok alanda değişiklik yapılır. uygulama günümüzde bir çok işlemi kolaylıkla yapabileceğimiz bir sitedir. Site üzerinden herhangi bir evrak, belge, doküman ve benzeri bir çok bilgiye ulaşmak mümkün.

Oldukça geniş ve kullanılabilir bir site olarak hemen hemen tüm toplumun işlemlerini rahatlıkla tamamladığı platform.  Site üzerinde birbirinden farklı özellikleri arasında abonelik iptali yapabileceğiniz bir alan yer alır. Fakat k büyük bir kesim bu özellikten habersiz. Abonelik iptalleri için çeşitli kurumlara gidip uğraşmak gerek. Ancak bu makalemizde hiç uğraşmadan e-devlet’in sunduğu bu özellikten faydalanacağız. Evden dışarı çıkmadan ve saatlerce sıra beklemeden abonelik iptalini sağlayabileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali aşamaları.

1)Öncelik olarak e-devlet sayfasını açın.

2)Giriş ekranında yer alan TC. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapın.

3)Sayfaya giriş yaptıktan sonra iptal etmek istenen abonelilk ile alakalı arama yapın.

4)Örneğin sayfada yer alan arama çubuğuna ilgili şirketin adını yazıp yanına abonelik iptali  yazın. Hemen ardından aratın.

abonelik iptali 

 

5)Abonelik iptali için istediginiz kurumu seçtikten sonra karşınıza bir uyarı sayfası açılacaktır. Eğer daha önce mobil imza, internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı, elektronik imza ile hesabınız doğrulandıysa bu uyarı çıkacaktır.

6)Bu pencereden kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayın.

kimliğimi şimdi doğrula
kimliğimi şimdi doğrula

7)Ancak Karşınıza açılan pencerede sizden belirli alanları doldurmanızı isteyecektir.. bu alandaki bilgileri istenilen şekle uygun halde eksiksiz doldurun.

Bu alanı eksiksiz doldurmanız son derece önemli Bilgiler tamamlandıktan sonra abonelik iptali başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

İptal başvuru sonucunuzu yine e-devlet üzerinden takip edebileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden iptal edilen abonelikler;

1)Su

2)Doğalgaz

3)İnternet

4)Elektrik

5)Telefon

Genellikle iptal edilmek istenen abonelikler bu şekildedir. Ancak sadece bunlar olmayıp pek çok hizmetle alakalı abonelikleri uygulama  üzerinden iptel edebileceksiniz. Özellikle son dönemlerde internet aboneliklerinin yeni geçişler için sıklıkla tercih edildiği gözlemlendi. Fakat yapmanız gereken doğru abonelik iptali için doğru şirket ismini seçmek ve gerekli bilgileri hatasız bir şekilde doldurmaktır.

Birkaç dakika sonra abonelik iptali işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sizlerde e-devlet sitesine giriş yapıp abonelik iptalinizi tamamlayın.