Ana Sayfa İnternet D-Link N300 WiFi Repater Kurulum

D-Link N300 WiFi Repater Kurulum

1
11858 teknik destek
11858 teknik destek

20Ülkemizde Network pazarının önemli markalarından biri olan D-Link’in N300 WiFi Repeater (kablosuz menzil genişletici) ürünün kurulumunu sizler için derledik. Sizler de evinizde veya işyerinde kablosuz ağ sinyal düşüklüğü sorunu yaşıyorsanız, bu ürün kelimenin tam anlamıyla sizlere göre.

  • Ürün kurulumuna, cihazımızı Ethernet portu üzerinden bir bilgisayara bağlayarak başlıyoruz. Sonrasında ise ürün kontrol paneline erişebilmek için bilgisayarımızdan boş bir internet tarayıcısı açıyoruz ve adres satırına 168.0.50 yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz. Bu ip bloğu bizi ürün arayüzüne ulaştıracaktır.
  • Kontrol panelinin ilk ekranında karşımıza gelen şifre kısmını boş bırakarak Log In butonuna basıyoruz.

  • Bir sonraki ekranda ise Next butonuna tıklayarak ilerliyoruz.

  • Daha sonraki ekranda karşımıza ürün kurulum modu seçenekleri gelecektir. Ürünü, var olan bir kablosuz ağın yayın alanını genişletmek için kablosuz ağ genişleticisi olarak kullanmak istiyorsak, WiFi seçeneğiyle devam ediyoruz.

  • Sonraki ekranda cihaz, etraftaki kablosuz ağ vericilerini bizlere listeleyecektir. Bağlanmak istediğimiz ağı seçip, o ağa ait şifreyi girerek ilerliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Menzil genişleticimizin adını dilediğimiz şekilde değiştirdikten sonra Finish butonuna basarak kurulumu tamamlıyoruz.

Cihaz, kablosuz ağ konfigürasyonunu gerçekleştirerek yaklaşık olarak 70 saniye içerisinde kullanılabilir duruma gelecektir. Kurulum tamamlandığında cihazımız üzerinden bulunan ışık tamamıyla yeşil renge dönüşüyor. Bu ışığın yanmasının ardından ürünü genişletmek istediğimiz alanda bir prize bağlayarak kullanmaya başlayabiliriz. Ürün üzerinde bulunan sağ ve sol yandaki iki antenin polarizasyonunu ise isteğimize göre dizayn edebiliyoruz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.