Ana Sayfa Rehber Claymore Üzerinden Ethereum Madenciliği

Claymore Üzerinden Ethereum Madenciliği

0
11858 teknik destek

Ethereum Nedir

Ether, yani ETH dijital para birimi elde etmek için kullanılan yöntem Ethereum madenciliği olarak isimlendiriliyor. Ethereum blockchain üzerinden Ether elde etmek için Ethash olarak isimlendirilen kendine özgü algoritmaya uygun işlemler yapmalısınız.

Ethereum madenciliği yapmak için Bitcoin’de olduğu ASIC, yani özel devreler kullanmak zorunda değilsiniz. Standart bir Windows kullanıcısı bile kolayca Ethereum madenciliği yapabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, Ethereum madenciliği yaparken oldukça yüksek GPU gücüne ihtiyacınız olduğudur.

Ethereum madenciliği için gerekli donanımlar neler?

Ethereum Madenciliği

Ethereum madenciliği son derece yüksek dinamiklere sahip bir işlem olduğu için yüksek GPU gücüne ihtiyacınız olacak. 64 bit Windows 10 kullanıcılarının en az 4  GB üstü belleğe sahip grafik kartı kullanması öneriliyor. Fakat bu bile yeterli olmayabilir.

AMD ekran kartları Ethereum madenciliğinde en çok tercih edilen markalardan. Yüksek fiyatlara sahip olan ama gerektiği kadar güçlü olan AMD Radeon VII, AMD Radeon RX 580 modelleri, Ethash algoritmasıyla en iyi başa çıkan modellerden bazıları. Kullanılan tüm donanımların sürücülerinin güncel olduğundan emin olmalısınız.

Ethereum madenciliği için en az Intel i3 CPU, en az 4 GB ram ve güçlü bir SSD mutlaka gerekiyor. Birden fazla GPU gücüne ihtiyaç duyabileceğiniz için tüm bu donanımları birlikte tutacak bir kasa ve yüksek ısınmalarla bile başa çıkacak bir soğutma sistemine ihtiyacınız var. Güçlü bir elektrik bağlantısı da olmazsa olmazlardan biri.

Şimdi işlemi nasıl yapıcağımıza geçelim https://github.com/Claymore-Dual/Claymore-Dual-Miner/releases onceliikle burdan claymore uygulamamız işletim sistemimize uygun olucak şekilde indirelim indirdikten sonra rardan cıkartarak boş bir dosyaya ekleyelim burdan start.bat

11858 teknik destek

dosyasını bularak bunun üzerine sağ tıklayarak düzenle butonuna tıklıyoruz ve aşşağıda vericeğim kodları buraya yazıyoruz
GPU_FORCE_64BIT_PTR 0 GPU_MAX_HEAP_SIZE 100 GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xd29bceafadd8fcbc029d6d5133961897db8d2f66 -epsw x -rxboost 1 -eworker Teknodestek

Bu kodlar arasında yapmanız gereken sadece 2 işlem yer almak bunlardan birince 0xd ile başlayan etheryum cüzdan kodunu silerek kendi cüzdan kodunuzu buraya yapıştırcaksınız ve eworker kısmında yazan teknodestek benm adlandırdım kazım gpu muzun ismi bunu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz isterseniz sabitte kalabilir daha sonrasında ctrl+s butonuna tıklıyoruz ve not defterini kapatıyoruz bundan sonra yapmanız gereken şey start dosyasına çift tıklayarak çalıştırıyoruz ve işlemimiz bukadar kazı işlememizin sağlıklı olarak gerçekleştiğini ise şu fotoğraftaki gibi olduysa anlayabilrsiniz işlemimiz tamamlanmış bulunmaktadır .

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1619 Oylamalar · 1619 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikBinance Etheryum Cüzdanı Oluşturma
Sonraki İçerikFacebook Dolandırıcılarından Nasıl Korunabilirsiniz?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.