canon G2415 yazıcı sürücü yükleme
Canon G2415 yazıcı kurulumu nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizlere Canon G2415 yazıcı kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Öncelikle Canon G2415 yazıcının bir üst serisi olan G3420 gibi WiFi özelliği bulunmuyor. Bu sebeple kablolu bir bağlantı ile çıktı alabilirsiniz. Bu sebeple kurulum içinde kablolu bağlantıya ihtiyaç duyarsınız.

Canon G2415 yazıcı kurulumu için genel olarak kutu içerisinden printer kablosu çıkmamaktadır. Aldığınız kutuyu kontrol ediniz. Eğer printer kablosu yer almıyor ise yazıcı kablosu satın almanız gerekiyor.

Yazıcı kabloları bir ucu Usb A veya Usb C olup diğer ucu ise Usb B şeklindedir. USB B kısmını yazıcıya diğer ucunu ise bilgisayarınıza takarak kullanabiliyorsunuz. Yazıcı için yine evrensel olarak içerisinde genelde mürekkep bulunmaktadır. Bu mürekkepleri doldurmanız gerekmektedir.

Canon G2415 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum yapacağımız yazıcı, kablolu bağlantı ile çalışan bir yazıcıdır. Bunun için kuruluma başlamadan yazıcının kablo bağlantısının doğru bir şekilde takınız.

Yazıcının ön kısmında kapağı indirerek koruma bantlarını çıkarınız ve mürekkep tanklarına mürekkep doldurunuz. Mürekkep şişelerini kesinlikle sıkmayın ve kendiliğinden akmasını bekleyin.

canon G2415 yazıcı sürücü yükleme
Canon G2415 yazıcı kurulumu nasıl yapılır?

Mürekkep şişelerini yanlış bir yerlere doldurma ihtimaliniz düşüktür. Çünkü üzerinde hem renkleri ayırt edilebilecek şekilde bulunuyor. hem de şişelerin yerleştireceğiniz ağız kısımları her bir rengi diğerinden farklıdır.

Mürekkep tankları dolduktan sonra yazıcının kartuşlarındaki koruyucu yapışkanları çıkarınız. Daha sonra renklerine dikkat ederek kartuş yuvalarına takınız.

Daha sonra yazıcıyı prize takarak üzerindeki Güç ışığının doğru bir şekilde yandığından emin olunuz. Tabi ki bir de sınama sayfası yazdırabilmek için kağıt yerleştirmek gerekiyor. Kablo bağlantısını yaptıktan sonra şimdi kurulum adımlarına geçelim.

Öncelikle Canon 2415 yazıcı kurulumu için Canon sürücü sayfasına giriş yapınız.

canon G2415 yazıcı bilgisayara bağlantısı
canon G2415 yazıcı kurulumu

Daha sonra sürücüler kısmına giriş yapınız. Ekranına alt kısmında yer alan bölümünden kurulum yapacağınız bilgisayarın işletim sistemini seçiniz. Ardından yükle butonu ile sürücü indirmeye başlayınız.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırarak kurulumu sürdürünüz. Cihazınız algılanacak ve kurulum işlemleri tamamlanacaktır. Canon G2415 yazıcı kurulumu tamamlandıktan sonra test sayfası yazdırarak yazdırma kalitesini kontrol edebilirsiniz.

Böylece sizlere Canon G2415 yazıcı kurulumu hakkında detaylı bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: