Canon G3420 Yazıcı Kurulum aşamaları

Bu yazımızda sizlere Canon G3420 yazıcı kurulumu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle kurulumu hakkında bilgi vereceğimiz Canon G3420 yazıcının, mürekkep doldurmalı ve fiyat performans ürünü olduğunu belirtelim.

Daha uygun fiyatlara görebileceğiniz Canon G2410, G2411, G2420 ve G2415 yazıcılardan farkı ise WiFi özelliği olmasıdır. Eğer bu yazıcılardan da bahsedecek olursak G3420 yazıcı ile Wi-Fi özelliği dışında benzer özelliklere sahiptir.

Ancak Canon G241x ve G242x yazıcılarda kutu içeriğinde yazıcı kablosu bulunmayabiliyor. Ayrıca yazıcı kablosu almanız gerekebilir.

Canon G3420 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle yazıcının ön kısmında ve tarayıcı bölümünde yer alan karton ve koruyucu jelatinleri çıkarınız. Yazıcıyı düz bir zemine yerleştiriniz.

Yazıcının ön kapağını kaldırınız. Burada sağ kısmında renkli ve sol kısmında siyah mürekkep tankını göreceksiniz. Mürekkep tanklarının üst kapak kısımlarını açınız.

Yazıcı kutusundan çıkan mürekkep şişelerinin kapaklarını açınız. Üzerindeki bandrolleri çıkardıktan sonra tekrar kapaklarını takarak yazıcı üzerindeki uygun yerlere üzerine ters çevirerek yerleştirin. Mürekkep şişelerini kesinlikle sıkmayınız.

Mürekkep tankları dolduktan sonra yazıcının kartuşlarındaki etiket ve jelatinleri çıkarınız. Daha sonra renklerine dikkat ederek yerleştiriniz.

Canon G3420 Yazıcı Kurulum aşamaları
Canon G3420 Yazıcı Kurulumu

Kartuşları yerleştirdikten sonra kartuş bölümünün üst kapağını yerine oturtarak kapatınız.

Yazının arkasında yer alan kağıt koyma haznesini ve öndeki kağıt tepsisini çıkarınız. Yazıcının elektrik kablosunu takarak güç butonuna basınız. Yazıcı ekran panelinden dil seçimini yapınız.

Ekranda mürekkep dolumu yapıldı mı sorusuna ‘evet’ seçeneğini tıklıyoruz. Yaklaşık 5 dk bekle yazısı gelecektir. Ekranı takip ediniz. İşlem tamamlandığında ekranda işlem tamamlandı yazacaktır. ‘OK’ tuşuna basarsınız.

Bilgisayardan mı yoksa mobilden mi çıktı almak istersiniz diye soracaktır. Burada artık ekrandan bir işlem yapmadan bilgisayar üzerinden kurulumu tamamlamamız gerekiyor.

Bilgisayarınızda bir internet tarayıcısı açarak Canon sürücü sayfasına giriş yapınız. Ürün modelini seçerek sürücüleri yükleyiniz.

canon g3420 yazıcı bilgisayar ile bağlantısı
Canon G3420 yazıcı kurulumu

Kurulum ekranlarında işlemler tamamlandığında test sayfası alarak baskı kalitesini kontrol edebilir ve kullanıma devam edebilirsiniz.

Böylece sizlere Canon G3420 yazıcı kurulumu hakkında detaylı bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: